Gå til hovedindhold

Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2´´ , 003N2250

DanfossEludstyrEAN: 5702421100141
Pris fra 2.397 krtil 3.099 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 702 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.348 kr 26. maj

Sammenlign priser på Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2´´ , 003N2250 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2397 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DANFOSS FJV 15 1/2 muffe/muffe 20-60gr kvs 1,9
2.397 kr
Til butik
DANFOSS FJV 15 1/2 muffe/muffe 20-60gr kvs 1,9 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Reguleringsventiler
Farve: 1
Artikel nr.: 003N2250
EAN: 5702421100141
Varenr.: 1438683
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2"
2.397 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss FJV returventil 1/2"
2.499 kr
Til butik
Danfoss FJV returventil 1/2" billede

Produktinformation

Danfoss FJV ventil 1/2" til brug ved varmtvandsbeholder Returløbstermostat til automatisk regulering af returvandstemperaturen fra varmtvandsbeholdere, der er direkte tilsluttet fjernvarmeanlæg, og fra blandesløjfer i fjernvarmeanlæg. FJV sikrer, at

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varme
EAN: 5702421100141
Varenr.: 406010004
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2´´ , 003N2250
2.616 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FJV 15 1/2 20-60GR KVS 1,9
2.823,98 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fjv 15 1/2 20-60gr kvs 1,9
3.015 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss FJV returventil 1/2"
3.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2´´ , 003N2250 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2´´ , 003N2250 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.397 kr2.397 krKøb
2Proshop DK2.397 kr2.397 krKøb
3CompletVVS2.499 kr2.499 krKøb
4Elvvs.dk2.616 kr2.616 krKøb
5EL-GROSSISTEN2.823,98 kr2.823,98 krKøb
6MaintainIt3.015 kr3.015 krKøb
7BilligVVS DK3.099 kr3.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2´´ , 003N2250

PriceData har fulgt prisen på Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2´´ , 003N2250 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.348 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.397 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.373 kr.

Den nuværende pris på 2.397 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2´´ , 003N2250. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Danfoss FJV 15 returløbstermostat 1/2´´ , 003N2250 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.397 kr49 kr (2%)
26. maj 20262.348 kr49 kr (2%)
24. maj 20262.397 kr49 kr (2%)
17. maj 20262.348 kr49 kr (2%)
16. maj 20262.397 kr49 kr (2%)
12. maj 20262.348 kr49 kr (2%)
11. maj 20262.397 kr49 kr (2%)
18. apr. 20262.348 kr49 kr (2%)
17. apr. 20262.397 kr49 kr (2%)
9. mar. 20262.348 kr49 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret