Gå til hovedindhold

Danfoss Ally Starter Pack med 1 stk. Ally gateway og 1 stk. Ally elektronisk radiatortermostat

DanfossEludstyrTrådløs app-styringSmart varmestyringEAN: 5702424056551

Danfoss Ally Starter Pack med gateway og radiatortermostat til smart varmestyring. Styr temperatur via app med Amazon Alexa og Google Assistant integration. Læs mere

Pris fra 888 krtil 1.900 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.012 kr (53% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss Ally Starter Pack med 1 stk. Ally gateway og 1 stk. Ally elektronisk radiatortermostat og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 888 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Ally Start Pakke
888 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Danfoss Ally Startpakke Radiatortermostat
1.049 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Ally Startpakke
1.189 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss Ally Starter Pack med 1 stk. Ally gateway og 1 stk. Ally elektronisk radiatortermostat
1.234 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Ally startpakke - gateway og radiatortermostat
1.399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Ally startpakke - gateway og radiatortermostat
1.699 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Danfoss Ally™ Startpakke
1.778,82 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Danfoss Ally Starter Pack
1.819 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Danfoss ally™ starter pack
1.900 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Ally Starter Pack med 1 stk. Ally gateway og 1 stk. Ally elektronisk radiatortermostat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Ally Starter Pack med 1 stk. Ally gateway og 1 stk. Ally elektronisk radiatortermostat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK888 kr927 krKøb
2Av-Cables DK1.049 kr1.049 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.189 kr1.189 krKøb
4Elvvs.dk1.234 kr1.234 krKøb
5CompletVVS1.399 kr1.399 krKøb
6BilligVVS DK1.699 kr1.699 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.778,82 kr1.778,82 krKøb
8Ultrashop1.819 kr1.819 krKøb
9MaintainIt1.900 kr1.900 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Danfoss Ally Starter Pack

Danfoss

Danfoss Ally Starter Pack med gateway og radiatortermostat til smart varmestyring. Styr temperatur via app med Amazon Alexa og Google Assistant integration.

• ally
• smart termostat
• radiatortermostat
• smart varme
• danfoss varme
• app styring
• Smart varmestyring
• Trådløs app-styring

Beskrivelse

Danfoss Ally Starter Pack er den komplette løsning til smart varmestyring i dit hjem. Pakken indeholder en Ally Gateway og én elektronisk radiatortermostat, som sammen giver dig fuld kontrol over opvarmningen via smartphone-appen. Systemet forbinder til internettet via LAN-kabel og kommunikerer trådløst med termostaten gennem Zigbee-teknologi. Med Pre-heat-funktionen sikres optimal temperatur på det ønskede tidspunkt, mens åbent vindue-detektion forhindrer varmespild. Systemet er kompatibelt med Amazon Alexa og Google Assistant til stemmestyring, og softwaren opdateres automatisk. Termostaten passer til de fleste radiatorventiler med medfølgende adaptere til RA, M30, RAV og RAVL-ventiler. Perfekt til energibesparelser og øget komfort med intelligent tidsplanlægning for hver radiator.

Specifikationer

display:LCD display med temperatur
ip_klasse:IP20
rækkevidde:op til 30 m
installation:Trådløs opsætning
kommunikation:Zigbee 2.4 GHz
kompatibilitet:Amazon Alexa, Google Assistant
ventil_adapter:RA, M30, RAV, RAVL
max_termostater:32 enheder
strømforsyning:5 VDC adapter
driftstemperatur:-10°C til 55°C
batteri_termostat:2 x AA batterier
gateway_størrelse:95 x 95 x 23 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke radiatorer er produktet kompatibelt med?

Ally Starter Pack passer til de fleste radiatorventiler og leveres med adaptere til Danfoss RA, M30, RAV og RAVL ventiler.

Skal gateway være forbundet til internettet?

Ja, gateway forbindes til din router via det medfølgende LAN-kabel for at muliggøre fjernstyring via appen.

Kan jeg udvide systemet med flere termostater?

Ja, systemet kan udvides med op til 32 Ally radiatortermostater og andre Danfoss Ally enheder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss Ally Starter Pack med 1 stk. Ally gateway og 1 stk. Ally elektronisk radiatortermostat

PriceData har fulgt prisen på Danfoss Ally Starter Pack med 1 stk. Ally gateway og 1 stk. Ally elektronisk radiatortermostat i 181 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 1.061 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 995 kr.

Den nuværende pris på 888 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 9 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Danfoss Ally Starter Pack med 1 stk. Ally gateway og 1 stk. Ally elektronisk radiatortermostat. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Danfoss Ally Starter Pack med 1 stk. Ally gateway og 1 stk. Ally elektronisk radiatortermostat de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. apr. 2026888 kr161 kr (15%)
24. mar. 20261.049 kr115 kr (12%)
18. mar. 2026934 kr15 kr (2%)
15. mar. 2026949 kr100 kr (10%)
14. mar. 20261.049 kr100 kr (11%)
10. mar. 2026949 kr100 kr (12%)
24. feb. 2026849 kr200 kr (19%)
10. feb. 20261.049 kr11 kr (1%)
6. feb. 20261.060 kr1 kr (0%)
5. feb. 20261.061 kr32 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret