Gå til hovedindhold

Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet

DanfossEludstyrZigbee kommunikationSmart Home varmestyringEAN: 5702424056544

Danfoss Ally Gateway forbinder alle Ally enheder til internettet. Smart varmestyring via app på smartphone med automatisk software-opdatering. Læs mere

Pris fra 899 krtil 1.559 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 660 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 849 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Ally Gateway
899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Ally Gateway
899 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss AllyT Gateway for opkobling af Danfoss AllyT enheder
906 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet
909 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Ally gateway til opkobling Danfoss Ally enheder
1.099 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Ally gateway til opkobling Danfoss Ally enheder
1.099 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Danfoss Ally™ Gateway for opkobling af Danfoss Ally™ enheder
1.254,08 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Ally Gateway for opkobling af Danfoss Ally enheder
1.273,75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Danfoss ally™ gateway
1.350 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet
1.381,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Ally gateway til opkobling Danfoss Ally enheder
1.499 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Danfoss Ally Gateway
1.559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK899 kr938 krKøb
2Proshop DK899 kr938 krKøb
3WATTOO.DK906 kr906 krKøb
4Elvvs.dk909 kr909 krKøb
5BilligVVS DK1.099 kr1.099 krKøb
6LavprisVVS1.099 kr1.099 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.254,08 kr1.254,08 krKøb
8VVS.dk1.273,75 kr1.273,75 krKøb
9MaintainIt1.350 kr1.350 krKøb
10vvsfittings.dk1.381,25 kr1.381,25 krKøb
11CompletVVS1.499 kr1.499 krKøb
12Ultrashop1.559 kr1.559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Danfoss Ally Gateway

Danfoss

Danfoss Ally Gateway forbinder alle Ally enheder til internettet. Smart varmestyring via app på smartphone med automatisk software-opdatering.

• smart home hub
• varmestyring
• termostat gateway
• danfoss ally
• zigbee hub
• smart varme
• app styring
• Smart Home varmestyring
• Zigbee kommunikation

Beskrivelse

Danfoss Ally Gateway er hjertet i Danfoss Ally smart varmesystemet og fungerer som en central hub der forbinder alle Ally enheder til internettet. Med denne gateway kan du intelligent styre dit varmesystem via den gratis Danfoss Ally app på smartphone eller tablet. Enheden understøtter både radiator- og gulvvarmeløsninger og sikrer optimal komfort samt energibesparelser gennem præcis temperaturkontrol. Gateway'en kommer komplet med strømforsyning og LAN-kabel til hurtig opsætning. Den er kompatibel med Amazon Alexa og Google Assistant til stemmestyring og understøtter automatiske firmware-opdateringer via internettet. Med Zigbee kommunikation og rækkevidde op til 30 meter indendørs giver den pålidelig forbindelse til alle tilsluttede enheder. Perfekt til moderne hjem der ønsker smart og energieffektiv varmestyring.

Specifikationer

ip_klasse:IP20
størrelse:95 x 95 x 23 mm
max_enheder:32 radiatortemostater, 3 master controllers
rækkevidde:Op til 30 meter indendørs
installation:Inkl. strømforsyning og LAN kabel
opdateringer:Automatisk firmware opdatering
energiforbrug:< 5 W aktiv / < 2 W standby
kommunikation:Zigbee / IEEE 802.15.4 + 10/100M Ethernet
sendefrekvens:2.4 GHz < 20 dBm
kompatibilitet:Amazon Alexa, Google Assistant
strømforsyning:5 VDC adapter 110-240 VAC
driftstemperatur:-10°C til 55°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange enheder kan gateway'en håndtere?

Gateway'en kan styre op til 32 Danfoss Ally radiatortemostater og 3 master controllers samtidigt.

Hvilke smart home systemer er den kompatibel med?

Den fungerer med Amazon Alexa, Google Assistant og har Partner API til integration med andre systemer.

Skal den være tilsluttet internettet hele tiden?

Ja, gateway'en kræver fast internetforbindelse via LAN-kabel for at kunne fjernstyres via app og modtage opdateringer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet

PriceData har fulgt prisen på Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet i 181 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 10. marts 2026), højeste er 948 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 904 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 64 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for Danfoss Ally Gateway for opkobling af alle Danfoss Ally enheder til internettet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026899 kr7 kr (1%)
26. maj 2026906 kr1 kr (0%)
23. maj 2026907 kr1 kr (0%)
21. maj 2026908 kr1 kr (0%)
19. maj 2026909 kr1 kr (0%)
18. maj 2026910 kr1 kr (0%)
15. maj 2026911 kr1 kr (0%)
14. maj 2026912 kr20 kr (2%)
13. maj 2026932 kr1 kr (0%)
12. maj 2026933 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret