Gå til hovedindhold

Damixa Venus luftblander til håndvaskarmatur/køkkenarmatur 13640

DamixaSanitetVandbesparende luftblanderReparation af Damixa Venus armaturerEAN: 5708516338253

Reparationssæt med luftblander M22x1-A i krom til Damixa Venus køkken- eller håndvaskarmaturer produceret efter 2007. Sikrer optimal vandstrøm. Læs mere

Pris fra 117 krtil 194,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 77,75 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Damixa Venus luftblander til håndvaskarmatur/køkkenarmatur 13640 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 117 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa luftblander til Venus
117 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa reparationssæt luftblander m22x1-a
119 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Venusluftblander - 13640 t.hv+kv.batt
129 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa Luftblander M22 x 1-A køkken- og håndvaskbatteri, Krom
-6%140 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Damixa krom blandedyse til Venus
142,85 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa Venus luftblander til håndvaskarmatur/køkkenarmatur 13640
147,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Venus luftblander
169 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa krom blandedyse til Venus
194,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Venus luftblander til håndvaskarmatur/køkkenarmatur 13640 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Venus luftblander til håndvaskarmatur/køkkenarmatur 13640 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS117 kr117 krKøb
2Proshop DK119 kr158 krKøb
3CS MEGASTORE DK129 kr168 krKøb
4BilligVVS DK140 kr140 krKøb
5EL-GROSSISTEN142,85 kr142,85 krKøb
6vvsfittings.dk147,5 kr147,5 krKøb
7CompletVVS169 kr169 krKøb
8VVS.dk194,75 kr194,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Damixa Venus Luftblander M22x1-A Krom

Damixa

Reparationssæt med luftblander M22x1-A i krom til Damixa Venus køkken- eller håndvaskarmaturer produceret efter 2007. Sikrer optimal vandstrøm.

• Reparation af Damixa Venus armaturer
• Vandbesparende luftblander

Beskrivelse

Damixa Venus luftblander er en høj kvalitets reservedel designet specifikt til Damixa Venus armaturer produceret efter 2007. Denne luftblander med M22x1-A gevind og 22mm diameter sikrer optimal vandstrøm og reducerer vandspild i køkken- og håndvaskarmaturer. Den kromfinish giver en holdbar og elegant overflade, der matcher dine eksisterende armaturer. Luftblanderen er let at installere og hjælper med at opretholde den perfekte blanding af luft og vand for komfortabel brug. Ideelt til private hjem og erhverv, hvor kvalitet og funktionalitet er vigtig.

Specifikationer

Type:Luftblander
Vægt:0.034kg
Gevind:M22x1-A
Diameter:22mm
Materiale:Krom
Kompatibilitet:Venus armaturer efter 2007

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke armaturer er denne luftblander kompatibel med?

Luftblanderen er kompatibel med alle Damixa Venus køkken- og håndvaskarmaturer produceret efter 2007 med M22x1-A gevind.

Hvordan installerer jeg luftblanderen?

Skru den gamle luftblander af armaturets tud, rens gevindet og skru den nye luftblander fast med hånden - undgå at overtramme.

Hvad er forskellen på denne og den gamle model?

Dette er den nye Venus model med forbedret design og bedre vandbesparelse sammenlignet med ældre modeller før 2007.

Hvor ofte skal luftblanderen udskiftes?

Det anbefales at udskifte luftblanderen hver 2-3 år eller når vandstrømmen bliver reduceret på grund af kalkaflejringer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa Venus luftblander til håndvaskarmatur/køkkenarmatur 13640

PriceData har fulgt prisen på Damixa Venus luftblander til håndvaskarmatur/køkkenarmatur 13640 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 107 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 122 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 115 kr.

Den nuværende pris på 117 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Damixa Venus luftblander til håndvaskarmatur/køkkenarmatur 13640. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Damixa Venus luftblander til håndvaskarmatur/køkkenarmatur 13640 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026117 kr2 kr (2%)
1. jun. 2026119 kr2 kr (2%)
30. maj 2026117 kr2 kr (2%)
29. maj 2026119 kr3 kr (2%)
3. mar. 2026122 kr5 kr (4%)
8. feb. 2026117 kr2 kr (2%)
7. feb. 2026119 kr2 kr (2%)
5. feb. 2026117 kr2 kr (2%)
4. feb. 2026119 kr2 kr (2%)
3. feb. 2026117 kr10 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret