Gå til hovedindhold

DAMIXA Space etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning

DamixaSanitetKeramisk kartuscheModerne køkkenerEAN: 5708516615088

Damixa Space køkkenarmatur med keramisk kartusche og anti-skoldning. 1-grebs betjening, 120° svingbegrænsning og vandsparefunktion til dit køkken. Læs mere

Pris fra 378 krtil 509,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 131,75 kr (26% besparelse)

Sammenlign priser på DAMIXA Space etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 378 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Space køkkenarmatur, krom
378 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DAMIXA Space etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning
435 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Damixa Space Køkkenbatteri 1-grebs m/svingtud, krom
440 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SPACE KØKKENARMATUR MED LAV TUD
455,19 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Space køkkenarmatur, krom
459 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa Space køkkenarmatur, krom
467 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Space Køkkenarmatur Med Lav Tud
478,38 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Space køkkenarmatur med lav tud
493,75 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Space Køkkenbatteri krom
509,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAMIXA Space etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAMIXA Space etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK378 kr417 krKøb
2CS MEGASTORE DK435 kr474 krKøb
3Elvvs.dk440 kr440 krKøb
4EL-GROSSISTEN455,19 kr455,19 krKøb
5CompletVVS459 kr459 krKøb
6BilligVVS DK467 kr467 krKøb
7Billigelogvvs.dk478,38 kr478,38 krKøb
8MaintainIt493,75 kr493,75 krKøb
9VVS.dk509,75 kr509,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Damixa Space køkkenarmatur

Damixa

Damixa Space køkkenarmatur med keramisk kartusche og anti-skoldning. 1-grebs betjening, 120° svingbegrænsning og vandsparefunktion til dit køkken.

• køkkenarmatur
• vandhane
• køkkenbatteri
• 1-grebs armatur
• damixa armatur
• køkken vandhane
• space armatur
• Moderne køkkener
• Keramisk kartusche

Beskrivelse

Damixa Space er et stilrent køkkenarmatur i klassisk design uden overflødige detaljer. Dette robuste 1-grebs armatur kombinerer elegance med praktisk funktionalitet. Udstyret med keramisk kartusche for maksimal tætning, anti-skoldning funktion (38°C) for sikkerhed, og Eco-Save vandsparefunktion der reducerer vandforbrug til maksimalt 13 l/min. Den 230mm lange svingtud har 120° svingbegrænsning for optimal fleksibilitet. Armaturet er fremstillet i kvalitetsmessing med forkromet overflade og passer perfekt til moderne køkkener. Klassificeret i støjgruppe 1 og trykgruppe 300 kPa for stille og effektiv drift. En investering i funktionalitet og stil til enhver køkkenvask.

Specifikationer

serie:Space
højde:152 mm
eco_save:Ja
betjening:1-grebs
kartusche:Keramisk
materiale:Messing med forkromet overflade
montering:Bord/vask
trykgruppe:300 kPa
tudlængde:230 mm
støjgruppe:1
svingvinkel:120°
tilslutning:Flexslanger 3/8 omløbere
vandforbrug:13 l/min ved 3 bar
anti_skoldning:38°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er armaturet vandbesparende?

Ja, Damixa Space har Eco-Save funktion der begrænser vandforbrug til maksimalt 13 liter/minut ved 3 bar tryk.

Hvad beskytter anti-skoldning funktionen mod?

Anti-skoldning funktionen holder vandtemperaturen på maksimalt 38°C for at forhindre utilsigtede forbrændinger.

Kan svingtuden rotere 360 grader?

Nej, svingtuden har en 120° svingbegrænsning, hvilket giver god fleksibilitet men forhindrer kollision med køkkenelementer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DAMIXA Space etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning

PriceData har fulgt prisen på DAMIXA Space etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning i 182 dage. Laveste pris i perioden er 347,75 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 378 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 370 kr.

Den nuværende pris på 378 kr er 2% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for DAMIXA Space etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for DAMIXA Space etgrebs køkkenarmatur med 120 grader svingbegrænsning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. feb. 2026378 kr30,25 kr (9%)
8. feb. 2026347,75 kr30,25 kr (8%)
20. jan. 2026378 kr1 kr (0%)
15. jan. 2026377 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret