Gå til hovedindhold

Damixa Silhouet køkkenarmatur med høj svingtud - Mat sort

DamixaSanitetHøj U-tudModerne køkkenerEAN: 5708516824893

Damixa Silhouet køkkenarmatur i mat sort. Høj U-tud med 120° svingbegrænning, Eco save vandsparefunktion og keramisk kartusche. Tidløst skandinavisk design. Læs mere

Pris fra 1.390 krtil 1.799 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 409 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Damixa Silhouet køkkenarmatur med høj svingtud - Mat sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1390 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet køkkenarmatur, mat sort
1.390 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet køkkenarmatur med høj svingtud - Mat sort
1.430 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet køkkenarmatur, mat sort
-8%1.439 kr
Før 1.567 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet køkkenarmatur 223mm høj J-tud mat sort
1.455 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet køkkenarmatur, mat sort
1.499 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa silhouet køkkenarmatur Matsort. Med høj svingtud
1.775 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet mat sort køkkenarmatur med høj svingtud
1.792,06 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa Silhouet køkkenarmatur, mat sort
1.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Silhouet køkkenarmatur med høj svingtud - Mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Silhouet køkkenarmatur med høj svingtud - Mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.390 kr1.390 krKøb
2Elvvs.dk1.430 kr1.430 krKøb
3LavprisVVS1.439 kr1.439 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.455 kr1.455 krKøb
5CompletVVS1.499 kr1.499 krKøb
6vvsfittings.dk1.775 kr1.775 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.792,06 kr1.792,06 krKøb
8BilligVVS DK1.799 kr1.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Damixa Silhouet køkkenarmatur - Mat sort

Damixa

Damixa Silhouet køkkenarmatur i mat sort. Høj U-tud med 120° svingbegrænning, Eco save vandsparefunktion og keramisk kartusche. Tidløst skandinavisk design.

• Moderne køkkener
• Høj U-tud

Beskrivelse

Damixa Silhouet køkkenarmatur er essensen af tidløst skandinavisk design og kompromisløs dansk kvalitet. Det elegante køkkenarmatur i mat sort finish er udstyret med en høj U-tud på 223mm, der er 120° svingbar for optimal arbejdsplads ved køkkenvasken. Armaturet har keramisk kartusche, Eco save vandsparefunktion og antiskoldning for sikker brug. Den matsorte overflade er afvisende overfor snavs og aftryk, og falmer ikke selv efter mange års brug. Med maksimalt vandforbrug på 8 l/min og perlator med rub clean funktion er det både vandbesparende og nemt at vedligeholde. Perfekt til moderne køkkener hvor funktionalitet og æstetik mødes i harmoni.

Specifikationer

Finish:Mat sort
Perlator:Rub clean
Kartusche:Keramisk
Sikkerhed:Antiskoldning
Tudhøjde:223mm
Svingvinkel:120 grader
Vandforbrug:8 l/min
Vandsparefunktion:Eco save

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er tudhøjden på Damixa Silhouet køkkenarmaturet?

Tudhøjden er 223mm, hvilket giver god arbejdsplads og nem påfyldning af høje gryder og kander.

Kan armaturet svinge til siden?

Ja, armaturet har en 120° svingbegrænning, så du nemt kan arbejde på begge sider af køkkenvasken.

Er køkkenarmaturet vandbesparende?

Ja, det er udstyret med Eco save vandsparefunktion og har maksimalt vandforbrug på 8 l/min for optimal vandbesparelse.

Kræver den matsorte finish særlig vedligeholdelse?

Nej, den matsorte overflade er afvisende overfor snavs og aftryk, og perlator har rub clean funktion for nem rengøring.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa Silhouet køkkenarmatur med høj svingtud - Mat sort

PriceData har fulgt prisen på Damixa Silhouet køkkenarmatur med høj svingtud - Mat sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.254,88 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 1.498 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.432 kr.

Den nuværende pris på 1.390 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Damixa Silhouet køkkenarmatur med høj svingtud - Mat sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Damixa Silhouet køkkenarmatur med høj svingtud - Mat sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.390 kr40 kr (3%)
27. maj 20261.430 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.439 kr38 kr (3%)
24. maj 20261.477 kr38 kr (3%)
17. maj 20261.439 kr38 kr (3%)
16. maj 20261.477 kr38 kr (3%)
12. maj 20261.439 kr38 kr (3%)
11. maj 20261.477 kr38 kr (3%)
4. maj 20261.439 kr40 kr (3%)
30. apr. 20261.399 kr99 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret