Gå til hovedindhold

Damixa Rosetter 3/4´´ Ø75mm 2 stk. børstet kobber Med PVD overfladebelægning

DamixaSanitetEAN: 5708516830023
Pris fra 269 krtil 304 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 35 kr (12% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 250 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Damixa Rosetter 3/4´´ Ø75mm 2 stk. børstet kobber Med PVD overfladebelægning og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 269 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa rosetter, Ø75 mm, 2-pak, børstet kobber
-10%269 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Damixa rosetter, Ø75 mm, 2-pak, børstet kobber billede

Produktinformation

Damixa kobber rosetter til brusearmaturet 2 stk. rosetter i børstet kobber PVD, der er en overfladebelægning, som holder farven trods slid og ælde. Rosetterne passer til 3/4"" studs og måler 75mm i diameter, så de dækker brusearmaturets vægudtag

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Damixa reservedele
Farve: brushed copper
Størrelse: 75 mm
EAN: 5708516830023
Varenr.: 745124739
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa rosetter Ø75 i børstet kobber
275 kr
Til butik
Damixa rosetter Ø75 i børstet kobber billede

Produktinformation

Damixa rosetter til brusearmatur i børstet kobber Sæt af rosetter til afdækning af armaturets vægudtag. Diameter 75 mm, tilpasset 3/4" rørudtag.I flot poleret messing, som passer til dit armatur. Pakken indeholder 2 stk. Den særlige PVD overflade er

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Damixa reservedele
Farve: brushed copper
Størrelse: 75 mm
EAN: 5708516830023
Varenr.: 745124739
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Damixa Rossetter (store). 2 stk til 3/4". Ø75 mm. Børstet kobber
281,88 kr
Til butik
Damixa Rossetter (store). 2 stk til 3/4". Ø75 mm. Børstet kobber billede

Produktinformation

Damixa kobber rosetter til brusearmaturet2 stk. rosetter i børstet kobber PVD, der er en overfladebelægning, som holder farven trods slid og ælde.Rosetterne passer til 3/4"" studs og måler 75mm i diameter, så de dækker brusearmaturets vægudtag.

Produktspecifikationer

Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 5708516830023
Varenr.: 15842791752015
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa rosetter Ø75, børstet kobber
289 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Damixa Rosetter 3/4´´ Ø75mm 2 stk. børstet kobber Med PVD overfladebelægning
304 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Rosetter 3/4´´ Ø75mm 2 stk. børstet kobber Med PVD overfladebelægning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa Rosetter 3/4´´ Ø75mm 2 stk. børstet kobber Med PVD overfladebelægning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK269 kr269 krKøb
2LavprisVVS275 kr275 krKøb
3EL-GROSSISTEN281,88 kr281,88 krKøb
4CompletVVS289 kr289 krKøb
5Elvvs.dk304 kr304 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa Rosetter 3/4´´ Ø75mm 2 stk. børstet kobber Med PVD overfladebelægning

PriceData har fulgt prisen på Damixa Rosetter 3/4´´ Ø75mm 2 stk. børstet kobber Med PVD overfladebelægning i 182 dage. Laveste pris i perioden er 249 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 277 kr.

Den nuværende pris på 269 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Damixa Rosetter 3/4´´ Ø75mm 2 stk. børstet kobber Med PVD overfladebelægning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Damixa Rosetter 3/4´´ Ø75mm 2 stk. børstet kobber Med PVD overfladebelægning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026269 kr
16. maj 2026269,49 kr
15. maj 2026269 kr
14. maj 2026269,49 kr
3. maj 2026269 kr19 kr (8%)
18. apr. 2026250 kr57 kr (19%)
17. apr. 2026307 kr57 kr (23%)
3. apr. 2026250 kr28 kr (10%)
17. mar. 2026278 kr11 kr (4%)
9. mar. 2026289 kr18 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret