Gå til hovedindhold

Damixa reguleringsenhed til koldt vand 13297 t/bl.batt Venus, Titan og Star armatur

DamixaSanitetKeramisk reguleringVVS reparation og vedligeholdelseEAN: 5708516337683

Damixa reguleringsenhed til koldt vand. Keramisk regulering til Bell, Titan og Venus armaturer. Holdbar og tætsluttende. Artikelnr 1329700. Læs mere

Pris fra 190 krtil 258,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 68,75 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 189 kr 29. maj

Sammenlign priser på Damixa reguleringsenhed til koldt vand 13297 t/bl.batt Venus, Titan og Star armatur og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 190 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa reparationssæt reguleringsenhed til koldt vand
190 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa reguleringsenhed - Kold
190 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa regl.enhed t.koldt vand - 13297 t.bl.batt Venus. Titan og Star armatur
193 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Damixa reguleringsenhed kold Venus/Titan
204 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Reguleringsenhed Kold Serie 16+62
230,33 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa reguleringsenhed til koldt vand 13297 t/bl.batt Venus, Titan og Star armatur
236,25 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Reguleringsenhed kold serie 16+62
236,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa reguleringsenhed, kold
239 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa reguleringsenhed star, titan, tradition og venus kold
258,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa reguleringsenhed til koldt vand 13297 t/bl.batt Venus, Titan og Star armatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa reguleringsenhed til koldt vand 13297 t/bl.batt Venus, Titan og Star armatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK190 kr229 krKøb
2LavprisVVS190 kr190 krKøb
3CS MEGASTORE DK193 kr232 krKøb
4WATTOO.DK204 kr204 krKøb
5Billigelogvvs.dk230,33 kr230,33 krKøb
6vvsfittings.dk236,25 kr236,25 krKøb
7MaintainIt236,25 kr236,25 krKøb
8BilligVVS DK239 kr239 krKøb
9VVS.dk258,75 kr258,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Damixa Reguleringsenhed til Koldt Vand

Damixa

Damixa reguleringsenhed til koldt vand. Keramisk regulering til Bell, Titan og Venus armaturer. Holdbar og tætsluttende. Artikelnr 1329700.

• VVS reparation og vedligeholdelse
• Keramisk regulering

Beskrivelse

Damixa reguleringsenhed til koldt vand er en præcisionsfremstillet reservedel med keramisk reguleringsmekanisme. Designet specifikt til Damixa Bell, Titan, Venus og Star 2-grebs armaturer, sikrer den optimal vandgennemstrømning og langvarig holdbarhed. Den keramiske teknologi giver tætsluttende og jævn regulering, hvilket forlænger armaturets levetid betydeligt. Perfekt til reparation og vedligeholdelse af køkken- og badeværelsesarmaturer. Erstatter defekte eller slidte reguleringsdele og genopretter fuld funktionalitet i dit armatur.

Specifikationer

Type:Reguleringsenhed/spindel
Teknologi:Keramisk regulering
Anvendelse:Koldt vand
Artikelnummer:1329700
Kompatibilitet:Bell, Titan, Venus, Star armaturer

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke Damixa armaturer passer denne reguleringsenhed til?

Den passer til Damixa Bell, Titan, Venus og Star 2-grebs armaturer til koldt vand.

Hvad er forskellen på keramisk og almindelig regulering?

Keramisk regulering giver bedre tætning, jævnere drift og længere holdbarhed end traditionelle gummipakninger.

Hvordan ved jeg om min reguleringsenhed skal skiftes?

Tegn på slid er dryppende vand, løs håndtag eller ujævn vandstrøm. Skift ved første tegn på lækage.

Er denne del svær at montere selv?

Med grundlæggende VVS-værktøj kan de fleste lave udskiftningen. Husk at lukke hovedhanen først.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa reguleringsenhed til koldt vand 13297 t/bl.batt Venus, Titan og Star armatur

PriceData har fulgt prisen på Damixa reguleringsenhed til koldt vand 13297 t/bl.batt Venus, Titan og Star armatur i 182 dage. Laveste pris i perioden er 165 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 196 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 179 kr.

Den nuværende pris på 190 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Damixa reguleringsenhed til koldt vand 13297 t/bl.batt Venus, Titan og Star armatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Damixa reguleringsenhed til koldt vand 13297 t/bl.batt Venus, Titan og Star armatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026190 kr1 kr (1%)
29. maj 2026189 kr6 kr (3%)
21. mar. 2026195 kr1 kr (1%)
11. mar. 2026196 kr1 kr (1%)
7. mar. 2026195 kr1 kr (1%)
4. mar. 2026196 kr2 kr (1%)
3. mar. 2026194 kr24 kr (14%)
8. feb. 2026170 kr16 kr (9%)
7. feb. 2026186 kr16 kr (9%)
5. feb. 2026170 kr16 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret