Gå til hovedindhold

hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel hansgrohe nr. 98282

HansgroheSanitetOriginal reservedelVVS vedligeholdelseEAN: 4011097606460

Hansgrohe Termoelement til Ecostat Comfort serien. Original reservedel nr. 98282000 der sikrer præcis temperaturregulering i dit brusebatteri. Læs mere

Pris fra 530 krtil 795 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 265 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 458 kr 29. mar.

Sammenlign priser på hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel hansgrohe nr. 98282 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 530 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe reguleringsenhed til termostat
-5%530 kr
Før 559 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel Hansgrohe nr. 98282
539 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Termoelement Ecostat - Comfort reservedel HG nr. 98282
551 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Termoelement 98282
559 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe termoelement til Ecostat
609 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Ecostat S termostatelement
609 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe termoelement til Ecostat
657,76 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe termostatelement til ecostat e + s
706 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel hansgrohe nr. 98282
795 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel hansgrohe nr. 98282 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel hansgrohe nr. 98282 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS530 kr530 krKøb
2Elvvs.dk539 kr539 krKøb
3CS MEGASTORE DK551 kr590 krKøb
4CompletVVS559 kr559 krKøb
5WATTOO.DK609 kr609 krKøb
6BilligVVS DK609 kr609 krKøb
7EL-GROSSISTEN657,76 kr657,76 krKøb
8Proshop DK706 kr745 krKøb
9vvsfittings.dk795 kr795 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort

Hansgrohe

Hansgrohe Termoelement til Ecostat Comfort serien. Original reservedel nr. 98282000 der sikrer præcis temperaturregulering i dit brusebatteri.

• termoelement
• reservedel
• termostat
• brusebatteri
• vvs reservedel
• ecostat
• VVS vedligeholdelse
• Original reservedel

Beskrivelse

Hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort er en original reservedel designet til Ecostat Comfort termostater. Dette termoelement sikrer præcis temperaturregulering og er uundværligt for optimal funktion af dit brusebatteri. Termoelementet har varenummer 98282000 og er udviklet til at opretholde den høje kvalitetsstandard, som Hansgrohe er kendt for. Perfekt til VVS-fagfolk og private der ønsker at vedligeholde deres Hansgrohe armatur med originale reservedele. Let at installere og sikrer mange års pålidelig drift af termostatens temperaturkontrol.

Specifikationer

type:Termoelement
serie:Ecostat Comfort
materiale:Messing og keramik
producent:Hansgrohe
anvendelse:Termostat til bruser
varenummer:98282000

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer dette termoelement til min Ecostat termostat?

Dette termoelement er specifikt designet til Hansgrohe Ecostat Comfort serien. Kontroller dit armaturs modelnummer for at sikre kompatibilitet.

Hvor svært er det at skifte termoelementet?

Udskiftning kræver grundlæggende VVS-færdigheder og værktøj. Det anbefales at kontakte en fagmand hvis du er i tvivl om installationen.

Hvor længe holder et termoelement?

Med normal brug holder et Hansgrohe termoelement typisk 10-15 år afhængigt af vandkvalitet og brugsmønster.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel hansgrohe nr. 98282

PriceData har fulgt prisen på hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel hansgrohe nr. 98282 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 458 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 559 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 520 kr.

Den nuværende pris på 530 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel hansgrohe nr. 98282. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for hansgrohe Termoelement Ecostat Comfort reservedel hansgrohe nr. 98282 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026530 kr21 kr (4%)
24. maj 2026551 kr21 kr (4%)
17. maj 2026530 kr28 kr (5%)
16. maj 2026558 kr28 kr (5%)
12. maj 2026530 kr29 kr (5%)
11. maj 2026559 kr29 kr (5%)
3. maj 2026530 kr54 kr (11%)
3. apr. 2026476 kr18 kr (4%)
29. mar. 2026458 kr59 kr (11%)
28. mar. 2026517 kr33 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret