Gå til hovedindhold

Damixa O-ringe og svingbegrænser Ø14,3 x 2,4 til svingtud (serie 16, Model Star, Titan, Venus)

DamixaSanitetÆgte Damixa reservedelReparation af køkkenarmaturEAN: 5708516728733

Reparationssæt med O-ringe Ø14,3x2,4mm til svingtud på Damixa armaturer. Inkluderer svingbegrænser til Serie 16, Titan, Star og Venus modeller. Læs mere

Pris fra 142 krtil 194 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 52 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 139 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Damixa O-ringe og svingbegrænser Ø14,3 x 2,4 til svingtud (serie 16, Model Star, Titan, Venus) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 142 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Rep.sæt til 62 Titan - Rep.sæt Serie 62/Titan
142 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Reparationssæt til 62 Titan
142 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
O-RINGE 14,3X2,4 Til svingtud
143 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Damixa reparationssæt O-ring/svingbegrænser til serie 16, Star og Venus)
156 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Damixa reparationssæt O-ring/svingbegrænser
166,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa Rep.sæt til 62 Titan
170 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Rep.sæt O-ringe til svingtud titan, Star og Venus
176,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa pakningssæt til tud, Serie 16
189 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa O-ringe og svingbegrænsning
189 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa O-ringe og svingbegrænser Ø14,3 x 2,4 til svingtud (serie 16, Model Star, Titan, Venus)
-10%194 kr
Før 215 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa O-ringe og svingbegrænser Ø14,3 x 2,4 til svingtud (serie 16, Model Star, Titan, Venus) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa O-ringe og svingbegrænser Ø14,3 x 2,4 til svingtud (serie 16, Model Star, Titan, Venus) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK142 kr181 krKøb
2Proshop DK142 kr181 krKøb
3WATTOO.DK143 kr143 krKøb
4Elvvs.dk156 kr156 krKøb
5EL-GROSSISTEN166,5 kr166,5 krKøb
6vvsfittings.dk170 kr170 krKøb
7VVS.dk176,75 kr176,75 krKøb
8CompletVVS189 kr189 krKøb
9LavprisVVS189 kr189 krKøb
10BilligVVS DK194 kr194 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Damixa O-ring reparationssæt til svingtud Serie 16

Damixa

Reparationssæt med O-ringe Ø14,3x2,4mm til svingtud på Damixa armaturer. Inkluderer svingbegrænser til Serie 16, Titan, Star og Venus modeller.

• Reparation af køkkenarmatur
• Ægte Damixa reservedel

Beskrivelse

Dette Damixa reparationssæt er designet til at reparere svingtud på køkkenarmaturer fra Serie 16, herunder populære modeller som Titan, Star, Venus og Lyra. Sættet indeholder præcise O-ringe med diameter 14,3mm og tykkelse 2,4mm samt en svingbegrænser. Kvalitetskomponenterne sikrer optimal tætning og lang holdbarhed. Leverandørnummer 0311800 garanterer ægte Damixa reservedele. Nem installation uden behov for særligt værktøj. Ideelt til både professionelle installatører og gør-det-selv entusiaster som ønsker at vedligeholde deres køkkenarmatur til topydelse.

Specifikationer

Materiale:Gummi/elastomer
Anvendelse:Svingtud tætning
O-ring diameter:14,3 mm
O-ring tykkelse:2,4 mm
Kompatible serier:Serie 16, Titan, Star, Venus, Lyra
Leverandørnummer:0311800

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke Damixa armatur-modeller passer dette reparationssæt til?

Reparationssættet passer til Serie 16, Titan, Star, Venus og Lyra modeller fra Damixa.

Hvad er størrelsen på O-ringene i sættet?

O-ringene har en diameter på 14,3 mm og en tykkelse på 2,4 mm.

Er det svært at udskifte O-ringene selv?

Nej, udskiftningen er forholdsvis nem og kræver ikke særligt værktøj. Følg Damixas installationsvejledning.

Hvor længe holder de nye O-ringe?

Med normal brug holder ægte Damixa O-ringe typisk 3-5 år, afhængigt af vandkvalitet og brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa O-ringe og svingbegrænser Ø14,3 x 2,4 til svingtud (serie 16, Model Star, Titan, Venus)

PriceData har fulgt prisen på Damixa O-ringe og svingbegrænser Ø14,3 x 2,4 til svingtud (serie 16, Model Star, Titan, Venus) i 151 dage. Laveste pris i perioden er 134 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 143 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 140 kr.

Den nuværende pris på 142 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Damixa O-ringe og svingbegrænser Ø14,3 x 2,4 til svingtud (serie 16, Model Star, Titan, Venus). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Damixa O-ringe og svingbegrænser Ø14,3 x 2,4 til svingtud (serie 16, Model Star, Titan, Venus) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026142 kr1 kr (1%)
2. apr. 2026143 kr4 kr (3%)
4. mar. 2026139 kr4 kr (3%)
3. mar. 2026143 kr5 kr (4%)
2. mar. 2026138 kr1 kr (1%)
2. feb. 2026137 kr6 kr (4%)
23. jan. 2026143 kr1 kr (1%)
19. jan. 2026142 kr1 kr (1%)
6. jan. 2026143 kr9 kr (7%)
3. jan. 2026134 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret