Gå til hovedindhold

Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid

DahuaEAN: 6923172585837
Pris fra 1.873 krtil 2.688,59 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 815,59 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.701 kr 27. maj

Sammenlign priser på Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1873 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NVR Lite med AI, 8 kanaler, 8*POE,1U 1HDD, NVR4108-8P-EI
1.873 kr
Til butik
NVR Lite med AI, 8 kanaler, 8*POE,1U 1HDD, NVR4108-8P-EI billede

Produktspecifikationer

Mærke: DAHUA
Kategori: Medieafspillere & Streaming
Farve: 3
Artikel nr.: NVR4108-8P-EI
EAN: 6923172585837
Varenr.: 10425687
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid
1.902 kr
Til butik
Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid billede

Produktinformation

Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI. Video indgangskanaler: 8 kanaler, Maksimal opløsning: 3840 x 2160 pixel, Video optagelsestilstande: 720p, 960p, 1080p. Maksimal lagerkapacitet: 16 TB, HDD-grænseflade: SATA. Ethernet LAN-datahastigheder: 10,100,1000 Mbit/s, Netværksstandarder: IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, Understøttede netværksprotokoller: HTTP; HTTPS; TCP/IP; IPv4/IPv6; UPnP; SNMP; UDP; SMTP; NTP; DHCP; DNS; IP Filter; PPPoE; DDNS;.... Rackkapacitet: 1U, Produktfarve: Hvid, Certificering: EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021; EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021; EN 55035:2017+A11:2020; EN.... Strømforbrug (maks.): 10 W, Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port: 25,5 W, Total Power over Ethernet (PoE): 72 W...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: NVR4108-8P-EI
EAN: 6923172585837
Varenr.: 1001159013
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksoptager Dahua WizSense NVR4108-8P-EI 1U - Hvid
-16%2.099 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksoptager Dahua WizSense NVR4108-8P-EI 1U - Hvid billede

Produktinformation

Effektiv netværksoptager til videoovervågningDahua WizSense NVR4108-8P-EI er en kompakt netværksoptager til små og mellemstore overvågningsløsninger. Med 8 videoindgange og indbygget PoE får du strøm og data i samme kabel til dine kameraer, hvilket gør installationen enkel og overskuelig. Optageren understøtter op til 4K opløsning (3.840 × 2.160) og moderne komprimeringer som H.265/H.265+ for effektiv lagring.Funktioner, der giver overblikEnheden leverer input/output-båndbredde på 256 Mbit/s, multiskærm-visning og praktiske AI-funktioner som ansigtsgenkendelse og personoptælling. Backup-funktion gør det let at sikre optagelser. HDMI og VGA giver fleksible skærmtilslutninger, mens mobiladgang via Android og iOS samt browserunderstøttelse gør det nemt at følge med - uanset hvor du er.Rack-monterbar: Ja, 1UFarve: HvidVideoindgange: 8 kanalerMaks. opløsning: 3.840 × 2.160Videoformater: H.264, H.264+, H.265, H.265+Understøttede billedformater: MJPEGAudioformater: G.726, G.711 A-law, G.711 μ-law, PCMPoE-porte: 8 × PoE (IEEE 802.3af/at)PoE pr. port: 25,5 W; samlet PoE-budget: 72 WNetværk: 10/100/1000 Mbit/s RJ-45Udgang: 1 × HDMI, 1 × VGALyd: 1 × RCA ind, 1 × RCA udUSB: 2 × USB 2.0Backup-funktion: JaMaks. lagerkapacitet: 16 TB (SATA)Installeret OS: Embedded LinuxUnderstøttede mobil-OS: Android, iOSUnderstøttede browsere: Chrome, IE9 og nyere, FirefoxDriftsforbrug (maks.): 10 WDriftstemp.: −10 – 55 °C; Luftfugtighed: 10 – 93 %Mål (H × B × D): 4,75 × 27 × 20,62 cmVægt: 0,70 kgPakkemål (H × B × D): 26,2 × 42,7 × 9,6 cm; Pakkevægt: 1,74 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Dahua
Kategori: Tilbehør til overvågningskameraer
Vægt: 2.1g
EAN: 6923172585837
Varenr.: 1979285
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksoptager Dahua WizSense NVR4108-8P-EI 1U - Hvid
-16%2.119 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
NVR Lite with AI 8 kanaler 8*POE1U 1HDD NVR4108-8P-EI
2.688,59 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.873 kr1.873 krKøb
2CompuMail DK1.902 kr1.902 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb
5EL-GROSSISTEN2.688,59 kr2.688,59 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid

PriceData har fulgt prisen på Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid i 114 dage. Laveste pris i perioden er 1.701 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.220,76 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.832 kr.

Den nuværende pris på 1.873 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Dahua Technology WizSense NVR4108-8P-EI Netværk videooptager (NVR) 1U Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.873 kr29 kr (2%)
1. jun. 20261.902 kr2 kr (0%)
31. maj 20261.900 kr145 kr (8%)
30. maj 20261.755 kr118 kr (6%)
29. maj 20261.873 kr166 kr (10%)
28. maj 20261.707 kr6 kr (0%)
27. maj 20261.701 kr30 kr (2%)
26. maj 20261.731 kr39 kr (2%)
25. maj 20261.770 kr8 kr (0%)
23. maj 20261.778 kr129 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret