Gå til hovedindhold

Dafa renoveringskrave Ø300 med Ø130 mm hul for lufttætning ved gennemføring af eksist. rør og kabler Ø140-180 mm i klimaskærmen.

DafaSanitetEAN: 5705636535944
Pris fra 336 krtil 415 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 79 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 270,55 kr 7. maj

Sammenlign priser på Dafa renoveringskrave Ø300 med Ø130 mm hul for lufttætning ved gennemføring af eksist. rør og kabler Ø140-180 mm i klimaskærmen. og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 336 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
336 kr
Til butik
Dafa renoveringskrave Ø300 med Ø130 mm hul for lufttætning ved gennemføring af eksist. rør og kabler Ø140-180 mm i klimaskærmen. billede

Produktspecifikationer

Mærke: DAFA
Kategori: Brandsikring
Farve: 1
Artikel nr.: 5705636535944
EAN: 5705636535944
Varenr.: 21309572
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dafa Renoveringskrave Ø300 Ø140-180Mm
338,19 kr
Til butik
Dafa Renoveringskrave Ø300 Ø140-180Mm billede

Produktinformation

DAFA renoveringskrave indgår både i DAFA AirStop System, DAFA AirVent System og DAFA Radon System, som anvendes i alle bebyggelser som lufttætning ved gennemføring af eksisterende rør og kabler i klimaskærmen ved renoveringsopgaver. Kraven monteres direkt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dafa
Kategori: Hardware
EAN: 5705636535944
Varenr.: 9376874987857
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dafa renoveringskrave ø300 ø140-180mm
347,5 kr
Til butik
Dafa renoveringskrave ø300 ø140-180mm billede

Produktinformation

DAFA renoveringskrave indgår både i DAFA AirStop System, DAFA AirVent System og DAFA Radon System, som anvendes i alle bebyggelser som lufttætning ved gennemføring af eksisterende rør og kabler i klimaskærmen ved renoveringsopgaver.Kraven monteres direkte...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dafa
Kategori: gennemføring til rør og kabler
EAN: 5705636535944
Varenr.: 5478002658
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
DAFA renoveringsmanchet Ø300 Til rør fra Ø140 til Ø180 mm
415 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dafa renoveringskrave Ø300 med Ø130 mm hul for lufttætning ved gennemføring af eksist. rør og kabler Ø140-180 mm i klimaskærmen. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dafa renoveringskrave Ø300 med Ø130 mm hul for lufttætning ved gennemføring af eksist. rør og kabler Ø140-180 mm i klimaskærmen. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK336 kr375 krKøb
2Billigelogvvs.dk338,19 kr338,19 krKøb
3MaintainIt347,5 kr347,5 krKøb
4vvsfittings.dk415 kr415 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dafa renoveringskrave Ø300 med Ø130 mm hul for lufttætning ved gennemføring af eksist. rør og kabler Ø140-180 mm i klimaskærmen.

PriceData har fulgt prisen på Dafa renoveringskrave Ø300 med Ø130 mm hul for lufttætning ved gennemføring af eksist. rør og kabler Ø140-180 mm i klimaskærmen. i 172 dage. Laveste pris i perioden er 270,55 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 338,19 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 294 kr.

Den nuværende pris på 336 kr er 14% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Dafa renoveringskrave Ø300 med Ø130 mm hul for lufttætning ved gennemføring af eksist. rør og kabler Ø140-180 mm i klimaskærmen.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Dafa renoveringskrave Ø300 med Ø130 mm hul for lufttætning ved gennemføring af eksist. rør og kabler Ø140-180 mm i klimaskærmen. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026336 kr22,86 kr (7%)
24. maj 2026313,14 kr17,1 kr (5%)
23. maj 2026330,24 kr17,1 kr (5%)
9. maj 2026313,14 kr42,59 kr (16%)
7. maj 2026270,55 kr67,64 kr (20%)
6. maj 2026338,19 kr67,64 kr (25%)
23. apr. 2026270,55 kr28,12 kr (9%)
22. apr. 2026298,67 kr28,12 kr (10%)
19. apr. 2026270,55 kr28,12 kr (9%)
18. apr. 2026298,67 kr28,12 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret