Gå til hovedindhold

D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800

D-LinkHjem og haveEAN: 0790069475290
Pris fra 4.574 krtil 6.829 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.255 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.478 kr 25. mar.

Sammenlign priser på D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4574 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800
-11%4.574 kr
Før 5.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800 billede

Produktinformation

D-Link DWM-550-G 5G M2M-router, 5G SA- och NSA-hastigheter på upp till 3,4 Gbps1 för internetåtkomst och dataöverföring, Wi-Fi-hastigheter på upp till 1,8 Gbps1 för anslutning av flera Wi-Fi-enheter, 1 x Gigabit Ethernet WAN/LAN-port som kan konfigureras som trådbunden WAN-åtkomst, 3 x Gigabit Ethernet LAN-port för tillförlitlig trådbunden anslutning, 2 x SIM-kortplatser för redundans vid fel på cellulärt WAN, Ingen installation krävs, bara anslut den så är ditt nätverk klart att användas, Slitstarkt förzinkat stålhölje som är korrosionsbeständigt för att säkerställa enhetens livslängd, Driftstemperatur från -30 till 70 °C för att tåla tuffa miljöer, Valfritt väggfäste möjliggör optimal placering av enheten, 5G SA & NSA, Utnyttja flexibel 4G/5G-kompatibilitet i dubbla lägen för att smidigt anpassa sig till olika operatörsnätverk. Hållbarhet i industriell kvalitet, Korrosionsbeständigt förzinkat stålhölje och robust design säkerställer tillförlitlig drift i tuffa miljöer. Dual-SIM-failover, Två SIM-kortplatser med automatisk failover-redundans för att säkerställa oavbruten mobil WAN-anslutning. Säker VPN-skydd, Skydda känslig dataöverföring via säkra VPN-tunnlar för att förhindra obehörig nätverksåtkomst. Ethernet- och 5G-redundans, Sömlös failover mellan Ethernet WAN och 5G för tillförlitlig anslutning. Wi-Fi 6 AX1800, Använd Wi-Fi 6 för att täcka olika nätverkstjänster för bärbara enheter och IoT-enheter. Operatörsdiversitet och nätverksredundans, DWM-550-G 5G M2M-routern säkerställer kontinuerlig service med stöd för dubbla SIM-kort (Nano-SIM 4FF) för förbättrad operatörsdiversitet och nätverksredundans. Pålitlig anslutning är nu möjlig även på platser med begränsad täckning. Dessutom har den fyra LAN-portar, varav en kan konfigureras som WAN, vilket ger dig flexibla alternativ för att smidigt växla mellan Ethernet WAN- och 5G-anslutningar, så att du alltid har den bästa nätverksåtkomsten. Säkra ditt nätverk med VPN, DWM-550-G 5G M2M-routern ökar nätverkssäkerheten med robust VPN-stöd och erbjuder protokoll som IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP, GRE och WireGuard. Dessa funktioner möjliggör krypterade anslutningar, mångsidig tunneling och säker fjärråtkomst för att effektivt skydda känslig data. DWM-550-G är idealisk för detaljhandel, små butiker, pop-up-montrar och smarta parkeringssystem och säkerställer att finansiella transaktioner och kundinformation hanteras och överförs på ett säkert sätt. Robust byggkvalitet, DWM-550-G är utformad för att maximera M2M-anslutningens tillförlitlighet och tillgänglighet, med ett korrosionsbeständigt zinkpläterat stålhölje, brett spänningsingångsområde, brett driftstemperaturområde och fuktighetstolerans, vilket gör den lämplig för de mest krävande M2M-applikationerna i praktiskt taget alla miljöer. Mångsidiga applikationer, Kiosk, Fjärråtkomst för kiosker säkerställer säker och kontinuerlig drift samtidigt som serviceavbrott minimeras. EV-laddare, Fjärrhantering av laddningsinformation och användningsstatus för att optimera driften. Smart busshållplats, Fjärråtkomst för realtidsinformation om bussar och annonsuppdateringar, vilket förbättrar pendlarnas upplevelse. Varuautomat, Fjärråtkomst till lager- och försäljningsdata optimerar övervakningen av maskinens status och effektiviteten vid påfyllning. Produktdokument.

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Routere
EAN: 0790069475290
Varenr.: D34962
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DWM-550-G Trådløs router
4.587 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link 5g Transit Industrial Router
5.299 kr
Til butik
D-link 5g Transit Industrial Router billede

Produktinformation

5G Sub6 SA/NSA og 4G LTE-backhaul holder tjenester online på farten Wi-Fi 6 AX1800, 1201+574 Mbps, understøtter gæste- og systemtrafik Dual SIM-failover og indbygget GPS giver WAN-redundans og sporing Firewall, NAT, DMZ og WPA3 med AES beskytter og segmenterer trafikken 12-36 V DC-indgang og drift fra -30 til 70 °C, bygget til brug i køretøjer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Routere
Artikel nr.: DTM-550-G
EAN: 0790069475290
Varenr.: 5020066377
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
5G M2M-router, Wi-Fi 6, 4x Gigabit Ethernet-porte
-13%6.829 kr
Før 7.859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK4.574 kr4.633 krKøb
2CompuMail DK4.587 kr4.587 krKøb
3Dustin DK5.299 kr5.385,25 krKøb
4Estore DK6.829 kr6.829 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800

PriceData har fulgt prisen på D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800 i 184 dage. Laveste pris i perioden er 4.469 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 5.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.702 kr.

Den nuværende pris på 4.574 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for D-Link DWM-550-G 5G M2M Router 4x Gigabit Ethernet Wi-Fi 6 AX1800 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20264.574 kr12 kr (0%)
24. maj 20264.586 kr1 kr (0%)
23. maj 20264.587 kr6 kr (0%)
22. maj 20264.593 kr8 kr (0%)
17. maj 20264.585 kr15 kr (0%)
12. maj 20264.570 kr15 kr (0%)
9. maj 20264.555 kr15 kr (0%)
6. maj 20264.540 kr15 kr (0%)
1. maj 20264.525 kr15 kr (0%)
28. apr. 20264.510 kr15 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret