Gå til hovedindhold

D-Link DWM-222W - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 - 150 Mbps - Wi-Fi 6, 802.11b/g/n

D-LinkHjem og haveEAN: 0790069476983
Pris fra 248 krtil 439 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 191 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 231 kr 19. maj

Sammenlign priser på D-Link DWM-222W - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 - 150 Mbps - Wi-Fi 6, 802.11b/g/n og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 248 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DWM-222W 4G LTE AX300 Wi-Fi 6 USB Adapter
248 kr
Til butik
D-Link DWM-222W 4G LTE AX300 Wi-Fi 6 USB Adapter billede

Produktinformation

Trådløs mobilmodem, 4G LTE, USB 2.0, 150 Mbps, Wi-Fi 6, 802.11b/g/n

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Modem Mobilt WiFi
Artikel nr.: DWM-222W/R
EAN: 0790069476983
Varenr.: 3434170
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DWM-222W 4G/LTE USB-adapter Wi-Fi 6 AX300
-40%258 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-Link DWM-222W 4G/LTE USB-adapter Wi-Fi 6 AX300 billede

Produktinformation

D-Link DWM-222W 4G LTE AX300 Wi-Fi 6 USB-adapter, Elegant, enkelt och alltid online, En kompakt 4G LTE USB-adapter med inbyggt Wi-Fi, SIM-kortplats och plug-and-play-bekvämlighet, designad för livet på språng. 4G LTE-anslutning: Stödjer Cat 4 för snabbt mobilt internet med upp till 150 Mbit/s nedladdningshastighet och 50 Mbit/s uppladdningshastighet, AX300 Wi-Fi 6-teknik: Levererar hastigheter på upp till 286,8 Mbit/s1, vilket ger gott om bandbredd för surfning, e-post och sociala medier, Plug and Play: Sätt bara i ditt SIM-kort och anslut adaptern till din dator för att omedelbart ansluta till ditt mobila internet, Snabb installation, ingen programvara behövs: Anslut enkelt på Windows, macOS eller Linux. Inga drivrutiner eller programinstallationer krävs, Wi-Fi-delning för upp till 8 enheter: Skapar en personlig anslutning som du kan dela med upp till 8 enheter samtidigt, Förbättrad säkerhet och integritet: Stödjer WPA3, det senaste Wi-Fi-säkerhetsprotokollet och cybersäkerhetscertifieringen, Integrerad antenndesign: En integrerad antenn gör enheten kompakt och portabel utan att kompromissa med prestandan, LED -statusindikator: En färgkodad LED ger tydlig visuell återkoppling om anslutningen och signalstyrkan, Kompakt, bärbar design: Den lätta och kompakta storleken med inbyggd antenn gör den enkel att bära med sig och använda överallt, Anslut och håll dig uppkopplad var som helst, Njut av omedelbar, blixsnabb 4G LTE-anslutning var du än är. Sätt bara i ditt SIM-kort och sätt i adaptern i din enhet för att komma igång direkt. Med en kompakt, bärbar design som enkelt får plats i fickan har DWM-222W inbyggda drivrutiner för att säkerställa enkel installation; ingen programvara krävs. Stabila LTE-hastigheter för arbete, resor och mer, Upplev smidiga videosamtal och snabba filuppladdningar med tillförlitliga Cat 4-hastigheter som levererar nedladdningar upp till 150 Mbit/s och uppladdningar upp till 50 Mbit/s. Tack vare den robusta, inbyggda antennen ger denna adapter en stark, stabil signal som är perfekt för användare som alltid är på språng eller arbetar i olika miljöer. Förvandla 4G till din egen Wi-Fi-anslutning, Förvandla din 4G LTE-anslutning till en personlig Wi-Fi-anslutning och dela den med upp till 8 användare samtidigt. Det är den perfekta lösningen för affärsresor, evenemang, gruppresor eller för att ansluta din bärbara dator, surfplatta och enhet samtidigt. Denna kraftfulla lilla adapter ser till att alla är uppkopplade med ett enda abonnemang. Utformad för att vara bärbar och ha internet i fickan, DWM-222W har ett lätt chassi i fickstorlek som gör den enkel att bära med sig och använda överallt. Med sin robusta, inbyggda antenn får du en stark och stabil signal utan en klumpig extern antenn. Det är det perfekta tillbehöret för ett verkligt mobilt liv. Upplev Wi-Fi 6-teknik, Få hastigheter på upp till 286,8 Mbit/s 1 med effektiviteten och stabiliteten hos Wi-Fi 6, vilket ger gott om bandbredd för surfning, e-post och sociala medier på Internet. Anslutning via mobilt bredband på ett enkelt sätt, Oavsett om du arbetar på distans, streamar med vänner eller reser levererar DWM-222W tillförlitlig anslutning var du än befinner dig. Specifikationer, Standarder: LTE: Cat 4, Frekvensstöd: LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28/B38/B40/B41. WCDMA: B1/B5/B8, Mobila datahastigheter: LTE-läge: Nedlänk: 150 Mbps, Uplänk: 50 Mbps, Antenn: 2 x interna mobilantenner. 1 x intern Wi-Fi-antenn, Enhetsgränssnitt: 1 x Nano SIM-kortplats (4FF). 1 x USB 2.0 typ A, Driftstemperatur: 0 till 45 °C, Förvaringstemperatur: -20 till 70 °C (-4 till 158 °F), Mått: 105,1 x 32,5 x 13 mm, Vikt: 30 g, Produktdokument.

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: WiFi forlængere
EAN: 0790069476983
Varenr.: D34949
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DWM-222W - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 - 150 Mbps - Wi-Fi 6, 802.11b/g/n
343 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DWM-222W Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern
344 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dwm-222w/r Netværkskort Wlan 286,8 Mbit/s
395 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
D-Link DWM-222W 4G LTE USB mobilmodem - 150 Mb/s, Wi‑Fi 6
-18%419 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
4G/LTE USB-adapter – Wi-Fi 6 AX3000
-14%429 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-Link DWM-222W 4G LTE USB mobilmodem - 150 Mb/s, Wi‑Fi 6
-17%439 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
D-Link DWM-222W Trådløs mobilmodem 150Mbps Ekstern
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DWM-222W - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 - 150 Mbps - Wi-Fi 6, 802.11b/g/n koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DWM-222W - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 - 150 Mbps - Wi-Fi 6, 802.11b/g/n koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK248 kr287 krKøb
2Teknikproffset DK258 kr307 krKøb
3CS MEGASTORE DK343 kr382 krKøb
4CompuMail DK344 kr344 krKøb
5Dustin DK395 kr481,25 krKøb
6Boligcenter DK419 kr419 krKøb
7Estore DK429 kr429 krKøb
8Vivas DK439 kr508 krKøb
9Ultrashop439 kr439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DWM-222W - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 - 150 Mbps - Wi-Fi 6, 802.11b/g/n

PriceData har fulgt prisen på D-Link DWM-222W - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 - 150 Mbps - Wi-Fi 6, 802.11b/g/n i 186 dage. Laveste pris i perioden er 222 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 395 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 282 kr.

Den nuværende pris på 248 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for D-Link DWM-222W - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 - 150 Mbps - Wi-Fi 6, 802.11b/g/n. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for D-Link DWM-222W - Trådløs mobilmodem - 4G LTE - USB 2.0 - 150 Mbps - Wi-Fi 6, 802.11b/g/n de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026248 kr11 kr (4%)
22. maj 2026259 kr1 kr (0%)
21. maj 2026260 kr29 kr (13%)
19. maj 2026231 kr6 kr (3%)
7. maj 2026237 kr21 kr (8%)
6. maj 2026258 kr1 kr (0%)
3. maj 2026259 kr1 kr (0%)
1. maj 2026258 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026257 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026258 kr8 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret