Gå til hovedindhold

Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål

PressalitSanitetEAN: 5708590336923
Pris fra 236 krtil 349 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 113 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 216 kr 7. maj

Sammenlign priser på Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 236 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Csslr Plus enkelt håndklædestang bredde 60 cm poleret rustfri stål
236 kr
Til butik
Csslr Plus enkelt håndklædestang bredde 60 cm poleret rustfri stål billede

Produktspecifikationer

Mærke: PRESSALIT
Kategori: Badeværelses tilbehør
Farve: 1
Artikel nr.: Q10500
EAN: 5708590336923
Varenr.: 1707705
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål
236 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang enkel 60x8,5 cm poleret rustfri stål
239 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang enkelt p fr stå
253,23 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Håndklædestang Enkelt 60Cm Poleret
325,74 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål
329 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Håndklædestang enkelt 60cm poleret
335 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål
349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK236 kr275 krKøb
2Proshop DK236 kr275 krKøb
3Elvvs.dk239 kr239 krKøb
4EL-GROSSISTEN253,23 kr253,23 krKøb
5Billigelogvvs.dk325,74 kr325,74 krKøb
6CompletVVS329 kr329 krKøb
7MaintainIt335 kr335 krKøb
8BilligVVS DK349 kr349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål i 181 dage. Laveste pris i perioden er 212 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 236 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 230 kr.

Den nuværende pris på 236 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026236 kr4 kr (2%)
1. jun. 2026232 kr4 kr (2%)
30. maj 2026236 kr4 kr (2%)
28. maj 2026232 kr2 kr (1%)
21. maj 2026230 kr2 kr (1%)
17. maj 2026228 kr2,22 kr (1%)
10. maj 2026225,78 kr8,22 kr (4%)
9. maj 2026234 kr1 kr (0%)
8. maj 2026235 kr19 kr (9%)
7. maj 2026216 kr19 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret