Gå til hovedindhold

Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0

CrucialHarddiskeEAN: 0649528935663
Pris fra 3.499 krtil 4.529 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.030 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.299 kr 5. maj

Sammenlign priser på Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3499 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0
3.499 kr
Til butik
Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 12400 MB/s (læs) / 11800 MB/s (skriv), IOPS: 1500000 IOPS (læs) / 1500000 IOPS (skriv), 4GB LPDDR4 RAM, størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: SSD
EAN: 0649528935663
Varenr.: 3173626
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial SSD T700 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe)
3.889 kr
Til butik
Crucial SSD T700 2TB M.2 PCI Express 5.0 (NVMe) billede

Produktinformation

Crucial Solid State-Drev T700 2TB M2 PCI Express 50 NVMe Opgradér din computeroplevelse med Crucial Solid State-Drev T700, et højtydende NVMe-drev med en kapacitet på 2TB. Dette M2 PCI Express 50 drev tilbyder lynhurtige læse- og skrivehastigheder, hvilke...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 0649528935663
Varenr.: 82283
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD Crucial T700 2 TB M.2 PCIe 5.0 NVMe
4.399 kr
Til butik
SSD Crucial T700 2 TB M.2 PCIe 5.0 NVMe billede

Produktinformation

Fordele ved NVMe SSD til pcOpgrader din pc med Crucial T700 og oplev suveræn respons i tunge programmer, kreative arbejdsflow og moderne spil. Denne M.2 NVMe SSD leverer læsehastigheder op til 12 400 MB/s og skrivehastigheder op til 11 800 MB/s, så store filer og projekter indlæses og gemmes på få sekunder.Hurtig lagring i kompakt M.2 2280-formatT700 passer i almindelige M.2 2280-slots og udnytter PCI Express 5.0 x4 samt NVMe 2.0 for høj ydelse. Kapaciteten på 2 TB giver god plads til spil, medier og arbejdsfiler, mens en TBW-værdi på 1 200 understøtter intensiv daglig brug i længere tid.Til dig der vil have maksimal hastighedIdeel til pc-entusiaster, gamere og indholds­skabere, der vil reducere ventetid og øge workflowet. Enheden har hardwarekryptering angivet som “No”, så eventuel datasikring håndteres via software efter behov.Formfaktor: M.2M.2-størrelse: 2280 (22 × 80 mm)Kapacitet: 2 TBInterface: PCI Express 5.0Datalinjer: x4NVMe-version: 2.0Læsehastighed: 12 400 MB/sSkrivehastighed: 11 800 MB/sTBW: 1 200Komponent til: PCHardwarekryptering: Nej...

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: Lagring
Vægt: 0.07g
EAN: 0649528935663
Varenr.: 1928522
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD Crucial T700 2 TB M.2 PCIe 5.0 NVMe
4.419 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Crucial T700 2TB SSD - GEEKD.dk
4.529 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop.dk3.499 kr3.499 krKøb
2Ultrashop3.889 kr3.889 krKøb
3Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
4Vivas DK4.419 kr4.498 krKøb
5Geekd4.529 kr4.529 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0

PriceData har fulgt prisen på Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 i 155 dage. Laveste pris i perioden er 1.931 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 3.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.344 kr.

Den nuværende pris på 3.499 kr er 49% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Crucial T700 SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.499 kr200 kr (6%)
5. maj 20263.299 kr590 kr (22%)
19. jan. 20262.709 kr19 kr (1%)
17. jan. 20262.690 kr191 kr (8%)
14. jan. 20262.499 kr361 kr (17%)
13. jan. 20262.138 kr1 kr (0%)
12. jan. 20262.139 kr1,18 kr (0%)
11. jan. 20262.137,82 kr361,18 kr (14%)
10. jan. 20262.499 kr360 kr (17%)
9. jan. 20262.139 kr360 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret