Gå til hovedindhold

Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

CrucialHarddiskeEAN: 0649528942265
Pris fra 2.149 krtil 3.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 870 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.920 kr 13. maj

Sammenlign priser på Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2149 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.149 kr
Til butik
Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Crucial P310 - SSD - Extreme Performance - 2 TB - intern - M.2 2230 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Artikel nr.: CT2000P310SSD2
EAN: 0649528942265
Varenr.: 1002314705
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Crucial P310 SSD - 2TB - M.2 2230 - PCIe 4.0
2.214 kr
Til butik
Crucial P310 SSD - 2TB - M.2 2230 - PCIe 4.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 7100 MB/s (læs) / 6000 MB/s (skriv), IOPS: 1200000 IOPS (læs) / 1000000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2230 (30mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), Phison E27T controller, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: SSD
Artikel nr.: CT2000P310SSD2
EAN: 0649528942265
Varenr.: 3282628
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.529 kr
Til butik
Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Opgrader din computers ydeevne med det imponerende Crucial Solid State-drev P310 2TB M2 PCI Express 40 x4 NVMe. Dette high-performance SSD tilbyder en utrolig hastighed og pålidelighed, der gør det ideelt til både gaming og professionelt arbejde. Med en k...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: skal sorteres
EAN: 0649528942265
Varenr.: 79577
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe Crucial P310 2 TB PCIe Gen4 2230
-36%2.999 kr
Før 4.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe Crucial P310 2 TB PCIe Gen4 2230
-36%3.019 kr
Før 4.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.149 kr2.149 krKøb
2Proshop DK2.214 kr2.214 krKøb
3Ultrashop2.529 kr2.529 krKøb
4Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
5Vivas DK3.019 kr3.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.259 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 2.170 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.991 kr.

Den nuværende pris på 2.149 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Crucial SSD P310 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.149 kr102 kr (5%)
14. maj 20262.047 kr127 kr (7%)
13. maj 20261.920 kr235 kr (11%)
12. maj 20262.155 kr30 kr (1%)
11. maj 20262.125 kr12 kr (1%)
10. maj 20262.137 kr70 kr (3%)
9. maj 20262.067 kr28 kr (1%)
8. maj 20262.039 kr11 kr (1%)
7. maj 20262.050 kr12 kr (1%)
6. maj 20262.062 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret