Gå til hovedindhold

Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml

CreedParfume og eau de cologneEAN: 3508440505026
Pris fra 1.429 krtil 1.949 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 520 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.373 kr 8. maj

Sammenlign priser på Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1429 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Creed Green Irish Tweed EDP 50 ml
1.429 kr
Til butik
Creed Green Irish Tweed EDP 50 ml billede

Produktinformation

Creed Green Irish Tweed EDP 50 ml er en klassisk og forfriskende duft, der passer perfekt til den moderne gentleman. Duften er en harmonisk blanding af frisk citron, iris, sandeltræ og rav, som skaber en tidløs og maskulin aura. Denne parfume er ideel til mænd, der ønsker at udstråle elegance, stil og selvtillid. Denne fantastiske duft har noter af frisk citron, iris, sandeltræ og rav, som skaber en unik og tidløs duftoplevelse.

Produktspecifikationer

Mærke: Creed
Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 50.00ml
Artikel nr.: 3508440505026
EAN: 3508440505026
Varenr.: 3508440505026
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml
1.685 kr
Til butik
Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum   50 ml billede

Produktinformation

Green Irish Tweed er inspireret af den irske landsby med indslag af grønne planter og sandeltræ. En klassisk, frisk og maskulin duft, der ikke er prangende. Topnoter: Citron, Indisk verbena og mynthe Hjertenoter: Violblade Basenoter: Iris Florentine, sandeltræ og grå amber Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Creed
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 50.000000000
Artikel nr.: 71219
EAN: 3508440505026
Varenr.: 2755-148-0050
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Creed Green Irish Tweed EDP - 50 ml
1.949 kr
Til butik
Creed Green Irish Tweed EDP - 50 ml billede

Produktinformation

Green Irish Tweed fra Creed er en tidløs duft, der indfanger essensen af det irske landskab. Med friske topnoter af pebermynte, verbena og bergamot fører duften ind i et hjerte af lavendel, geranium og violblad. Base-noterne byder på rige trænoter som sandeltræ, cedertræ og egetræsmos. Denne elegante duft er perfekt til den sofistikerede mand.

Produktspecifikationer

Mærke: Creed
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3508440505026
EAN: 3508440505026
Varenr.: 3323868

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK1.429 kr1.429 krKøb
2Lyko DK1.685 kr1.685 krKøb
3Proshop DK1.949 kr1.949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.355 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 1.429 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.393 kr.

Den nuværende pris på 1.429 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Creed Green Irish Tweed Eau De Parfum 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.429 kr56 kr (4%)
8. maj 20261.373 kr11 kr (1%)
7. maj 20261.384 kr45 kr (3%)
5. feb. 20261.429 kr74 kr (5%)
17. jan. 20261.355 kr74 kr (5%)
6. jan. 20261.429 kr74 kr (5%)
17. dec. 20251.355 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret