Gå til hovedindhold

Creative Sound BlasterX G6 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 7.1 - USB 2.0 - SB-Axx1

CreativeKomponenterEAN: 5390660192241
Pris fra 820 krtil 1.248 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 428 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 782 kr 9. maj

Sammenlign priser på Creative Sound BlasterX G6 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 7.1 - USB 2.0 - SB-Axx1 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 820 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sound BlasterX G6 Ekstern Lydkort
820 kr
Til butik
Sound BlasterX G6 Ekstern Lydkort billede

Produktinformation

Sound BlasterX G6 Ekstern Lydkort - Hi-Res Gaming DAC og USB-lydkort til PS4, PC, Xbox og Nintendo Switch - PC-komponenter Lydkort

Produktspecifikationer

Mærke: Creative
Kategori: PC-komponenter
Artikel nr.: 70SB177000000
EAN: 5390660192241
Varenr.: 1100749
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Creative Sound BlasterX G6
840 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Creative Sound BlasterX G6 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 7.1 - USB 2.0 - SB-Axx1
853 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Creative Sound BlasterX G6 USB 2.0 Ekstern
907 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Creative Sound BlasterX G6 USB 2.0 Ekstern Lydkort - GEEKD.dk
1.029 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Creative - Sound Blasterx G6 - Usb Lydkort
1.069,95 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Creative Sound BlasterX G6 USB 2.0 Ekstern
1.159 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Creative Sound BlasterX G6 Eksternt USB-lydkort
1.248 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creative Sound BlasterX G6 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 7.1 - USB 2.0 - SB-Axx1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creative Sound BlasterX G6 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 7.1 - USB 2.0 - SB-Axx1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK820 kr820 krKøb
2Proshop DK840 kr879 krKøb
3CS MEGASTORE DK853 kr892 krKøb
4CompuMail DK907 kr907 krKøb
5Geekd1.029 kr1.029 krKøb
6Gucca.dk1.069,95 kr1.069,95 krKøb
7Ultrashop1.159 kr1.159 krKøb
8Teknikproffset DK1.248 kr1.297 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Creative Sound BlasterX G6 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 7.1 - USB 2.0 - SB-Axx1

PriceData har fulgt prisen på Creative Sound BlasterX G6 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 7.1 - USB 2.0 - SB-Axx1 i 168 dage. Laveste pris i perioden er 782 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 828 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 806 kr.

Den nuværende pris på 820 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Creative Sound BlasterX G6 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 7.1 - USB 2.0 - SB-Axx1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Creative Sound BlasterX G6 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 7.1 - USB 2.0 - SB-Axx1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026820 kr8 kr (1%)
14. maj 2026828 kr6 kr (1%)
12. maj 2026822 kr6 kr (1%)
10. maj 2026828 kr46 kr (6%)
9. maj 2026782 kr3 kr (0%)
3. maj 2026785 kr30 kr (4%)
2. maj 2026815 kr30 kr (4%)
30. apr. 2026785 kr6 kr (1%)
29. apr. 2026791 kr6 kr (1%)
28. apr. 2026797 kr18 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret