Gå til hovedindhold

Creative Sound Blaster AE-7 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 127 dB SNR - 5.1 - PCIe

CreativeKomponenterEAN: 5390660192418
Pris fra 1.459 krtil 1.968 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 509 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.423 kr 26. maj

Sammenlign priser på Creative Sound Blaster AE-7 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 127 dB SNR - 5.1 - PCIe og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1459 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Creative Sound Blaster AE-7
1.459 kr
Til butik
Creative Sound Blaster AE-7 billede

Produktinformation

Lydkort, 32 bit, 384 kHz, 127 dB SNR, 5.1, PCIe

Produktspecifikationer

Mærke: Creative
Kategori: Lydkort
Artikel nr.: 70SB180000000
EAN: 5390660192418
Varenr.: 2795200
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Creative Sound Blaster EA-7 PCI Express Intern
1.475 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sound Blaster AE-7 Intern Lydkort
1.483 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lydkort PCI-E Creative Sound Blaster AE-7 5.1
-14%1.799 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lydkort PCI-E Creative Sound Blaster AE-7 5.1
-14%1.819 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Creative Sound Blaster EA-7 PCI Express Intern
1.879 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Creative Sound Blaster AE-7 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 127 dB SNR - 5.1 - PCIe
1.968 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creative Sound Blaster AE-7 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 127 dB SNR - 5.1 - PCIe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creative Sound Blaster AE-7 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 127 dB SNR - 5.1 - PCIe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.459 kr1.459 krKøb
2CompuMail DK1.475 kr1.475 krKøb
3Komplett DK1.483 kr1.483 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
6Ultrashop1.879 kr1.879 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.968 kr1.968 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Creative Sound Blaster AE-7 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 127 dB SNR - 5.1 - PCIe

PriceData har fulgt prisen på Creative Sound Blaster AE-7 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 127 dB SNR - 5.1 - PCIe i 163 dage. Laveste pris i perioden er 1.423 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 1.526 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.480 kr.

Den nuværende pris på 1.459 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Creative Sound Blaster AE-7 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 127 dB SNR - 5.1 - PCIe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Creative Sound Blaster AE-7 - Lydkort - 32 bit - 384 kHz - 127 dB SNR - 5.1 - PCIe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.459 kr24 kr (2%)
31. maj 20261.435 kr32 kr (2%)
30. maj 20261.467 kr44 kr (3%)
26. maj 20261.423 kr8 kr (1%)
25. maj 20261.431 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.435 kr32 kr (2%)
23. maj 20261.467 kr8 kr (1%)
13. maj 20261.475 kr8 kr (1%)
5. maj 20261.483 kr8 kr (1%)
20. apr. 20261.475 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret