Gå til hovedindhold

Creality3D Creality K2 Plus - Combo - 3D printer - FDM - byggestørrelse op til 350 x 350 x 350 mm - lag: 0.05 mm - USB, LAN, Wi-Fi - med Creality filament system + 4 filamenter

Creality3DTilbehør til fugleEAN: 6971636405719
Pris fra 9.909 krtil 12.269 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.360 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.483 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Creality K2 Plus - Combo - 3D printer - FDM - byggestørrelse op til 350 x 350 x 350 mm - lag: 0.05 mm - USB, LAN, Wi-Fi - med Creality filament system + 4 filamenter og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9909 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Creality Creality K2 Plus Combo 3D-printere 6971636405719 Modsvarer: N/A
9.909 kr
Til butik
Creality Creality K2 Plus Combo 3D-printere 6971636405719 Modsvarer: N/A billede

Produktinformation

Creality K2 Plus: Bygget til ambitiøse projekter Creality K2 Plus er en banebrydende FDM 3D-printer, der er designet til at opfylde kravene fra både professionelle og entusiastiske brugere. Med sin generøse byggevolumen på 350 x 350 x 350 mm gør K2 Plus det muligt at producere modeller i stort format eller flere mindre emner i en enkelt serie, hvilket giver dig frihed til at tackle komplekse projekter i stor skala. Imponerende printhastighed og præcision Udstyret med avancerede step-servo-motorer, der leverer 32.768 mikrotrin pr. omdrejning, når K2 Plus hastigheder på op til 600 mm/s med en acceleration på 30.000 mm/s², alt imens den opretholder en enestående præcision og stabilitet. Takket være den robuste "Matrix"-aluminiumsramme i rumfartskvalitet sikrer printeren stabil, vibrationsfri drift selv ved høje hastigheder, hvilket gør den ideel til krævende opgaver. Forbedret Apus-ekstruder til alsidig materialehåndtering K2 Plus er udstyret med Apus' direkte metalekstruder, der er designet til alsidighed og høj ydeevne. Ekstruderen har en tri-metaldyse, der kan nå temperaturer på op til 350 °C, så den kan printe med en lang række højtydende materialer, herunder PLA, PETG, ABS, ASA og PA-CF. Ekstruderen har også en indbygget filamentskærer og en filamentudløbssensor, der forbedrer arbejdsgangens effektivitet og pålidelighed. Avanceret materialekompatibilitet For brugere, der arbejder med udfordrende materialer, tilbyder K2 Plus et opvarmet byggekammer, der kan nå op på 60 °C, hvilket er ideelt til printning med tekniske og slidstærke materialer. Denne højtemperaturkapacitet sikrer stærk vedhæftning og minimeret vridning, selv når der bruges filamenter med høje smeltepunkter. K2 Plus er kompatibel med Crealitys Filament System (CFS) og understøtter flerfarvet print i op til 16 farver (1 CFS medfølger, ekstra enheder sælges separat). Denne funktion åbner op for kreative muligheder, så brugerne nemt kan producere flerfarvede modeller. Uanset om du skaber indviklede designs eller levende prototyper, giver K2 Plus den nødvendige fleksibilitet til at bringe dine ideer til live. Intelligent overvågning med to AI-kameraer K2 Plus er udstyret med to AI-drevne kameraer: et værktøjshovedkamera til finjustering af printparametre og et kammerkamera til overvågning i realtid. Kammerkameraet registrerer problemer som f.eks. sammenfiltring af filamenter, fremmedlegemer eller tomgangstid, hvilket sikrer fejlfri printkvalitet og minimerer behovet for manuel indgriben. Disse intelligente funktioner giver brugerne mulighed for at opnå meget nøjagtige print med en dimensionel præcision på op til 0,05 mm. Brugervenlig grænseflade og sikkerhedsfunktioner K2 Plus er designet til at være nem at bruge og har en 4,3-tommers farvetouchscreen til intuitiv styring og to ekstra blæsere til optimal køling ved alle hastigheder, hvilket forhindrer krusningseffekter på udskrifterne. Derudover har printeren et højtydende 800 watt AC-varmesystem med indbygget overophedningsbeskyttelse og automatisk nedlukning, hvilket sikrer en sikker og pålidelig drift. Med sin blanding af hastighed, præcision og innovative funktioner er Creality K2 Plus et kraftfuldt værktøj til alle, der ønsker at flytte grænserne for 3D-printning.

Produktspecifikationer

Mærke: Creality
Kategori: 3D-printer,3D-skrivare,3D-printere
EAN: 6971636405719
Varenr.: 6971636405719
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CREALITY K2 Plus Combo - 3D Printer - PETG
10.726 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Creality K2 Plus
11.177 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Creality K2 Plus - Combo - 3D printer - FDM - byggestørrelse op til 350 x 350 x 350 mm - lag: 0.05 mm - USB, LAN, Wi-Fi - med Creality filament system + 4 filamenter
12.269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creality K2 Plus - Combo - 3D printer - FDM - byggestørrelse op til 350 x 350 x 350 mm - lag: 0.05 mm - USB, LAN, Wi-Fi - med Creality filament system + 4 filamenter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Creality K2 Plus - Combo - 3D printer - FDM - byggestørrelse op til 350 x 350 x 350 mm - lag: 0.05 mm - USB, LAN, Wi-Fi - med Creality filament system + 4 filamenter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1InkClub DK9.909 kr9.909 krKøb
2Proshop DK10.726 kr10.726 krKøb
3CompuMail DK11.177 kr11.177 krKøb
4CS MEGASTORE DK12.269 kr12.468 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Creality K2 Plus - Combo - 3D printer - FDM - byggestørrelse op til 350 x 350 x 350 mm - lag: 0.05 mm - USB, LAN, Wi-Fi - med Creality filament system + 4 filamenter

PriceData har fulgt prisen på Creality K2 Plus - Combo - 3D printer - FDM - byggestørrelse op til 350 x 350 x 350 mm - lag: 0.05 mm - USB, LAN, Wi-Fi - med Creality filament system + 4 filamenter i 181 dage. Laveste pris i perioden er 7.869 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 12.348 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.010 kr.

Den nuværende pris på 9.909 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 18 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Creality K2 Plus - Combo - 3D printer - FDM - byggestørrelse op til 350 x 350 x 350 mm - lag: 0.05 mm - USB, LAN, Wi-Fi - med Creality filament system + 4 filamenter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Creality K2 Plus - Combo - 3D printer - FDM - byggestørrelse op til 350 x 350 x 350 mm - lag: 0.05 mm - USB, LAN, Wi-Fi - med Creality filament system + 4 filamenter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 20269.909 kr426 kr (4%)
28. apr. 20269.483 kr48 kr (1%)
27. apr. 20269.531 kr48 kr (1%)
26. apr. 20269.579 kr48 kr (0%)
25. apr. 20269.627 kr48 kr (0%)
24. apr. 20269.675 kr49 kr (1%)
23. apr. 20269.724 kr49 kr (1%)
22. apr. 20269.773 kr49 kr (0%)
21. apr. 20269.822 kr49 kr (0%)
20. apr. 20269.871 kr38 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret