Gå til hovedindhold

Coverstick | Dækstift Sand 02 - 1,9G - Dr. Hauschka

Dr. HauschkaFoundation og concealereEAN: 4020829095021
Pris fra 103,95 krtil 149,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 46 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 91 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Coverstick | Dækstift Sand 02 - 1,9G - Dr. Hauschka og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 103.95 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Dr. Hauschka Coverstick 02 Sand, 1,9g.
103,95 kr
Til butik
Dr. Hauschka Coverstick 02 Sand, 1,9g. billede

Produktinformation

Coverstick - Dæk og plej uren hud med ét strøg.

Produktspecifikationer

Mærke: Dr. Hauschka
Kategori: Concealer
EAN: 4020829095021
Varenr.: 42656
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Coverstick 02 Sand - 2 gram
128 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Dr. Hauschka Coverstick 02 Sand - 2 g
140 kr
Til butik
Dr. Hauschka Coverstick 02 Sand - 2 g billede

Produktinformation

Perfekt dækning med pleje-egenskaber fra Dr. Hauschka Dr. Hauschka Coverstick 02 Sand er en elegant concealer, der forener avanceret hudpleje med exceptionel dækkeevne. Dette innovative dækstift skjuler ikke blot urenheder og hud med tendens til bumser og tilstoppede porer - det arbejder aktivt for at fremskynde hudens naturlige helingsprocess. Den elegante formel bygger på Dr. Hauschkas dybe forståelse for hudens behov og årtiers ekspertise inden for naturlig hudpleje. Med sin lyse Sand-nuance passer den perfekt til lyse hudtoner og giver en naturlig, usynlig finish, der føles let og behagelig hele dagen. Dette er mere end bare makeup - det er en plejende behandling, der respekterer hudens naturlige balance, mens den giver dig den selvtillid, der kommer med en fejlfri hud. Fordelene ved Dr. Hauschka Coverstick Skjuler effektivt urenheder samtidig med at den fremskynder hudens helingsprocess Avanceret formel, der kombinerer dækning med plejende egenskaber Let og behagelig applicering med naturlig, usynlig finish Udviklet i henhold til Dr. Hauschkas høje standard for naturlig hudpleje Oplev forskellen som kun en premium concealer kan tilbyde. Opdag Dr. Hauschka Coverstick 02 Sand allerede i dag.

Produktspecifikationer

Mærke: Dr. Hauschka
Kategori: Concealer
Størrelse: 2 g
Artikel nr.: 91738
EAN: 4020829095021
Varenr.: 91738
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Dr. Hauschka Coverstick 02 Sand
149 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Coverstick 02 Sand
149,95 kr
Til butik
Gå til Signaturshop
TrustScore 0 ud af 50,0
Coverstick | Dækstift Sand 02 - 1,9G - Dr. Hauschka
149,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Coverstick | Dækstift Sand 02 - 1,9G - Dr. Hauschka koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Coverstick | Dækstift Sand 02 - 1,9G - Dr. Hauschka koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ren-velvaereshop.dk103,95 kr103,95 krKøb
2Økologisk-Supermarked128 kr128 krKøb
3NordicFeel DK140 kr140 krKøb
4Lyko DK149 kr149 krKøb
5Duft og Natur149,95 kr149,95 krKøb
6Signaturshop149,95 kr149,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Coverstick | Dækstift Sand 02 - 1,9G - Dr. Hauschka

PriceData har fulgt prisen på Coverstick | Dækstift Sand 02 - 1,9G - Dr. Hauschka i 173 dage. Laveste pris i perioden er 89 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 107,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 98 kr.

Den nuværende pris på 103,95 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Coverstick | Dækstift Sand 02 - 1,9G - Dr. Hauschka. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Coverstick | Dækstift Sand 02 - 1,9G - Dr. Hauschka de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026103,95 kr5,95 kr (6%)
21. maj 202698 kr9,95 kr (9%)
20. maj 2026107,95 kr9,95 kr (10%)
5. maj 202698 kr5,95 kr (6%)
3. maj 2026103,95 kr5,95 kr (6%)
21. apr. 202698 kr5,95 kr (6%)
20. apr. 2026103,95 kr5,95 kr (6%)
16. apr. 202698 kr7 kr (8%)
26. mar. 202691 kr7 kr (7%)
13. mar. 202698 kr2 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret