Gå til hovedindhold

Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB

CorsairRAMEAN: 0840006629641
Pris fra 809 krtil 910 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 101 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 723 kr 5. maj

Sammenlign priser på Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 809 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR4 8GB 3200MHz CL16 Ikke-ECC
809 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 8GB 3200MHz CL16 Ikke-ECC billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance RGB PRO - DDR4 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMW8GX4M1Z3200C16
EAN: 0840006629641
Varenr.: 996105459
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB
858 kr
Til butik
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 8GB: 1 x 8GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR4, hastighed: 3200 MHz (MT/s) / PC4-25600, CAS Latency: 16-18-18-36, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, understøtter Intel XMP profiler - Optimeret til AMD, med køleprofiler, farve: black med ARGB styret af Corsair iCUE - CORSAIR VENGEANCE RGB PRO Series DDR4 overclocket hukommelse oplyser din pc med fascinerende dynamisk RGB-belysning i flere zoner, samtidig med at den leverer førsteklasses DDR4-ydeevne. VISUALISER, SYNKRONISER, MEMORISER. VENGEANCE RGB PRO Series DDR4 overclocket hukommelse oplyser din pc med fascinerende dynamisk RGB-belysning i flere zoner, samtidig med at den leverer førsteklasses DDR4-ydeevne. NÆSTE GENERATIONS SOFTWARE: Den kraftfulde CORSAIR iCUE-software bringer dit system til live med dynamisk RGB-lysstyring, synkroniseret på tværs af alle dine iCUE-kompatible produkter, herunder hukommelse, blæsere, RGB LED-lysbånd, tastaturer, mus og meget mere. Også kompatibel med ASUS AURA Sync, Gigabyte RGB Fusion og MSI Mystic Light Sync. INGEN KABLER KRÆVES: Kræver ingen ekstra ledninger eller kabler for en ren og problemfri installation. ALUMINIUM VARMESPREDER: Forbedrer den termiske ledningsevne for fremragende køling af hukommelsen, selv ved overclocking. MAKSIMAL BÅNDBREDDE OG STRAMME RESPONSTIDER: Optimeret til maksimal ydeevne på de nyeste Intel- og AMD DDR4-bundkort.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMW8GX4M1Z3200C16
EAN: 0840006629641
Varenr.: 2869723
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
CORSAIR Vengeance DDR4 8GB 3200MHz CL16 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk
910 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 8GB 3200MHz CL16 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Generelt Kapacitet 8 GB Opgraderingstype Generisk Hukommelse Type DRAM hukommelsesmodul Teknologi DDR4 SDRAM Model DIMM 288-PIN Modul Højde (tommer) 2 Hastighed 3200 MHz (PC4-25600) Søgetids Timinger CL16 (16-18-18-36) Dataintegritetskontrol Ikke-ECC Egen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Computer Ram
EAN: 0840006629641
Varenr.: 42480530063597

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK809 kr809 krKøb
2Proshop DK858 kr897 krKøb
3Geekd910 kr910 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB

PriceData har fulgt prisen på Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB i 30 dage. Laveste pris i perioden er 723 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 809 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 787 kr.

Den nuværende pris på 809 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026809 kr30 kr (4%)
13. maj 2026779 kr6 kr (1%)
11. maj 2026785 kr6 kr (1%)
10. maj 2026791 kr6 kr (1%)
9. maj 2026797 kr6 kr (1%)
8. maj 2026803 kr6 kr (1%)
6. maj 2026809 kr86 kr (12%)
5. maj 2026723 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret