Gå til hovedindhold

Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort

CorsairRAMEAN: 0843591069618
Pris fra 1.340 krtil 1.649 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 309 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.108 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1340 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 2666MHz CL16 Ikke-ECC
1.340 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 2666MHz CL16 Ikke-ECC billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MT/s / PC4-21300 - CL16 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMK16GX4M2A2666C16
EAN: 0843591069618
Varenr.: 989842872
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort
1.340 kr
Til butik
Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 2 x 8GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR4, hastighed: 2666 MHz (MT/s) / PC4-21300, CAS Latency: 16-18-18-35, spænding: 1.2 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black - Designet til højtydende overclocking: VENGEANCE LPX-hukommelse er udviklet til højtydende overclocking. Køleprofilen er fremstillet af rent aluminium for hurtigere varmeafledning, og det specialdesignede performance-PCB hjælper med at styre varmen og giver større overclocking-margin. Hver IC er individuelt testet for maksimal ydelseskapacitet. XMP 2.0-understøttelse: Én indstilling er alt, der skal til for automatisk at justere til den hurtigste sikre hastighed for dit VENGEANCE LPX-kit. Du får imponerende og pålidelig ydelse uden fastlåsninger eller anden ustabil adfærd. Køleprofil i aluminium Overclocking er begrænset af driftstemperaturen. Det unikke design af VENGEANCE LPX-køleprofilen leder effektivt varmen væk fra IC'erne og ind i systemets køleflow, så du kan presse ydeevnen yderligere. Lavprofil-design: Det kompakte format gør den ideel til mindre kabinetter eller systemer, hvor pladsen er begrænset. Match dit system: De bedste high-end-systemer ser lige så godt ud, som de yder. VENGEANCE LPX fås i flere farver, så den matcher dit bundkort, dine øvrige komponenter, dit kabinet - eller blot din yndlingsfarve.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMK16GX4M2A2666C16
EAN: 0843591069618
Varenr.: 2511130
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 2666MHz CL16 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk
1.349 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 2666MHz CL16 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Generelt Kapacitet 16 GB: 2 x 8 GB Opgraderingstype Generisk Hukommelse Dataintegritetskontrol Ikke-ECC Egenskaber Dobbeltkanal, 8 lags PCB varmespreder, anodized aluminum heatspreader, Intel Extreme Memory Profiles (XMP 2.0), Vengeance LPX low profile he...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Computer Ram
EAN: 0843591069618
Varenr.: 46760878342480
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 2666MHz CL16 Ikke-ECC
1.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.340 kr1.340 krKøb
2Proshop DK1.340 kr1.340 krKøb
3Geekd1.349 kr1.349 krKøb
4Ultrashop1.649 kr1.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 727 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.589 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.177 kr.

Den nuværende pris på 1.340 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Corsair Vengeance LPX DDR4-2666 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.340 kr1 kr (0%)
2. jun. 20261.339 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.340 kr41 kr (3%)
25. maj 20261.299 kr41 kr (3%)
24. maj 20261.340 kr7 kr (1%)
23. maj 20261.347 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.348 kr8 kr (1%)
11. maj 20261.340 kr42 kr (3%)
10. maj 20261.298 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.299 kr50 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret