Gå til hovedindhold

Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort

CorsairRAMEAN: 0843591057530
Pris fra 1.347 krtil 1.414 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 67 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.091 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1347 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 2400MHz CL14 Ikke-ECC
1.347 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 2400MHz CL14 Ikke-ECC billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 2400 MHz / PC4-19200 - CL14 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMK16GX4M2A2400C14
EAN: 0843591057530
Varenr.: 989489484
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Vengeance Lpx 16gb 2400mhz Ddr4 288-pin Dimm
-0%1.386 kr
Før 1.386,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort
1.414 kr
Til butik
Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 2 x 8GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR4, hastighed: 2400 MHz (MT/s) / PC4-19200, CAS Latency: 14-16-16-31, spænding: 1.2 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black - Designet til højtydende overclocking: VENGEANCE LPX-hukommelse er udviklet til højtydende overclocking. Køleprofilen er fremstillet af rent aluminium for hurtigere varmeafledning, og det specialdesignede performance-PCB hjælper med at styre varmen og giver større overclocking-margin. Hver IC er individuelt testet for maksimal ydelseskapacitet. XMP 2.0-understøttelse: Én indstilling er alt, der skal til for automatisk at justere til den hurtigste sikre hastighed for dit VENGEANCE LPX-kit. Du får imponerende og pålidelig ydelse uden fastlåsninger eller anden ustabil adfærd. Køleprofil i aluminium Overclocking er begrænset af driftstemperaturen. Det unikke design af VENGEANCE LPX-køleprofilen leder effektivt varmen væk fra IC'erne og ind i systemets køleflow, så du kan presse ydeevnen yderligere. Lavprofil-design: Det kompakte format gør den ideel til mindre kabinetter eller systemer, hvor pladsen er begrænset. Match dit system: De bedste high-end-systemer ser lige så godt ud, som de yder. VENGEANCE LPX fås i flere farver, så den matcher dit bundkort, dine øvrige komponenter, dit kabinet - eller blot din yndlingsfarve.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMK16GX4M2A2400C14
EAN: 0843591057530
Varenr.: 2485274

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.347 kr1.347 krKøb
2Dustin DK1.386 kr1.472,25 krKøb
3Proshop DK1.414 kr1.414 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort i 178 dage. Laveste pris i perioden er 715 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 1.445 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.044 kr.

Den nuværende pris på 1.347 kr er 29% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 16GB - CL14 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.347 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.355 kr8 kr (1%)
25. maj 20261.347 kr8 kr (1%)
24. maj 20261.355 kr44 kr (3%)
20. maj 20261.399 kr13 kr (1%)
19. maj 20261.386 kr167 kr (14%)
15. maj 20261.219 kr39 kr (3%)
31. mar. 20261.180 kr89 kr (8%)
27. mar. 20261.091 kr5 kr (0%)
26. mar. 20261.096 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret