Gå til hovedindhold

Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort

CorsairComputerkomponenterEAN: 0843591085564
Pris fra 2.476 krtil 2.599 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 123 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.757 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2476 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR4 32GB kit 2400MHz CL16 Ikke-ECC
2.476 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 32GB kit 2400MHz CL16 Ikke-ECC billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance LPX - DDR4 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN - 2400 MHz / PC4-19200 - CL16 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMK32GX4M2A2400C16
EAN: 0843591085564
Varenr.: 990293441
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort
2.486 kr
Til butik
Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 32GB: 2 x 16GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR4, hastighed: 2400 MHz (MT/s) / PC4-19200, CAS Latency: 16-16-16-39, spænding: 1.2 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black - Designet til højtydende overclocking: VENGEANCE LPX-hukommelse er udviklet til højtydende overclocking. Køleprofilen er fremstillet af rent aluminium for hurtigere varmeafledning, og det specialdesignede performance-PCB hjælper med at styre varmen og giver større overclocking-margin. Hver IC er individuelt testet for maksimal ydelseskapacitet. XMP 2.0-understøttelse: Én indstilling er alt, der skal til for automatisk at justere til den hurtigste sikre hastighed for dit VENGEANCE LPX-kit. Du får imponerende og pålidelig ydelse uden fastlåsninger eller anden ustabil adfærd. Køleprofil i aluminium Overclocking er begrænset af driftstemperaturen. Det unikke design af VENGEANCE LPX-køleprofilen leder effektivt varmen væk fra IC'erne og ind i systemets køleflow, så du kan presse ydeevnen yderligere. Lavprofil-design: Det kompakte format gør den ideel til mindre kabinetter eller systemer, hvor pladsen er begrænset. Match dit system: De bedste high-end-systemer ser lige så godt ud, som de yder. VENGEANCE LPX fås i flere farver, så den matcher dit bundkort, dine øvrige komponenter, dit kabinet - eller blot din yndlingsfarve.

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMK32GX4M2A2400C16
EAN: 0843591085564
Varenr.: 2543199
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Vengeance Lpx 32gb 2400mhz Ddr4 288-pin Dimm
2.599 kr
Til butik
Corsair Vengeance Lpx 32gb 2400mhz Ddr4 288-pin Dimm billede

Produktinformation

32 GB-kit (2 x 16 GB) muliggør problemfri multitasking og virtuelle arbejdsbelastninger 2400 MHz DDR4 med CL16 leverer responsiv ydeevne til apps 1,2 V drift reducerer strømforbruget, godt til energieffektive systemer Køleprofil sikrer køling til vedvarende arbejdsbelastninger og stabil drift Dual-channel, 288-pins DIMM og ikke-ECC-design passer til standardbyg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: DIMM DDR4
Artikel nr.: CMK32GX4M2A2400C16
EAN: 0843591085564
Varenr.: 5011155299

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.476 kr2.476 krKøb
2Proshop DK2.486 kr2.486 krKøb
3Dustin DK2.599 kr2.685,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort i 160 dage. Laveste pris i perioden er 1.332 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 2.581 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.065 kr.

Den nuværende pris på 2.476 kr er 20% over normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Corsair Vengeance LPX DDR4-2400 - 32GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.476 kr11 kr (0%)
28. maj 20262.487 kr32 kr (1%)
27. maj 20262.519 kr21 kr (1%)
25. maj 20262.498 kr22 kr (1%)
24. maj 20262.520 kr316 kr (14%)
23. maj 20262.204 kr75 kr (3%)
22. maj 20262.279 kr297 kr (15%)
20. maj 20261.982 kr8 kr (0%)
16. maj 20261.974 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.973 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret