Gå til hovedindhold

Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.235 krtil 1.624 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 389 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1235 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair SF Series SF850 80 PLUS Platinum SFX PSU
1.235 kr
Til butik
Corsair SF Series SF850 80 PLUS Platinum SFX  PSU billede

Produktinformation

Corsair SF Series SF850 80 PLUS Platinum SFX PSU - ATX 3.1, 80 PLUS Platinum, Fully Modular - Strømforsyninger Strømforsyninger

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Strømforsyninger
Artikel nr.: CP-9020256-EU
EAN: 0840006663287
Varenr.: 1309148
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR SF Series SF850 Modular Strømforsyning 850Watt
1.298 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.391 kr
Til butik
Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), SFX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, Cybenetics: Platinum effektivitet / A- støjniveau, 92mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020256-EU
EAN: 0840006663287
Varenr.: 3266342
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC Corsair SF Series SF850, SFX, 850 W, fuld modulær
-12%1.499 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Corsair SF Series SF850, SFX, 850 W, fuld modulær
-12%1.519 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR SF Series SF850 Modular Strømforsyning 850Watt
1.599 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Sf850 (2024) 850w Sfx 80+ Platinum Strømforsyning
1.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.235 kr1.235 krKøb
2CompuMail DK1.298 kr1.298 krKøb
3Proshop DK1.391 kr1.391 krKøb
4Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
5Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
6Ultrashop1.599 kr1.599 krKøb
7Dustin DK1.624 kr1.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 176 dage. Laveste pris i perioden er 1.235 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.474 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.425 kr.

Den nuværende pris på 1.235 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 56 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for Corsair SF Series SF850 (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.235 kr180 kr (13%)
27. apr. 20261.415 kr10 kr (1%)
26. apr. 20261.405 kr1 kr (0%)
25. apr. 20261.406 kr3 kr (0%)
24. apr. 20261.409 kr6 kr (0%)
22. apr. 20261.415 kr13 kr (1%)
21. apr. 20261.428 kr17 kr (1%)
20. apr. 20261.411 kr1 kr (0%)
19. apr. 20261.412 kr15 kr (1%)
18. apr. 20261.427 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret