Gå til hovedindhold

CORSAIR SF Series SF1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa

Pris fra 1.384 krtil 1.939 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 555 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.379 kr 16. mar.

Sammenlign priser på CORSAIR SF Series SF1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1384 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair SF Series SF1000 80 PLUS Platinum SFX PSU
1.384 kr
Til butik
Corsair SF Series SF1000 80 PLUS Platinum SFX PSU billede

Produktinformation

Corsair SF Series SF1000 80 PLUS Platinum SFX PSU - ATX 3.1, 80 PLUS Platinum, Fully Modular - Strømforsyninger Strømforsyninger

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Strømforsyninger
Artikel nr.: CP-9020257-EU
EAN: 0840006663379
Varenr.: 1309149
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR SF Series SF1000 Modular Strømforsyning 1000Watt
1.571 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR SF Series SF1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa
1.611 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair SF Series SF1000 (2024) Strømforsyning - 1000 Watt - 92 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.612 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Sf1000 (2024) 1000w Sfx 80+ Platinum Strømforsyning
1.874 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC Corsair SF Series SF1000 - 1000 W, fuldt modulær, SFX, 80 PLUS Platinum
1.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Corsair SF Series SF1000 - 1000 W, fuldt modulær, SFX, 80 PLUS Platinum
1.919 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR SF Series SF1000 Modular Strømforsyning 1000Watt
1.939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR SF Series SF1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR SF Series SF1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.384 kr1.384 krKøb
2CompuMail DK1.571 kr1.571 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.611 kr1.611 krKøb
4Proshop DK1.612 kr1.612 krKøb
5Dustin DK1.874 kr1.960,25 krKøb
6Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
7Vivas DK1.919 kr1.988 krKøb
8Ultrashop1.939 kr1.939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CORSAIR SF Series SF1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa

PriceData har fulgt prisen på CORSAIR SF Series SF1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.379 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 1.721 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.609 kr.

Den nuværende pris på 1.384 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 58 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for CORSAIR SF Series SF1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for CORSAIR SF Series SF1000 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - Europa de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.384 kr209 kr (13%)
21. apr. 20261.593 kr13 kr (1%)
20. apr. 20261.580 kr1 kr (0%)
19. apr. 20261.581 kr12 kr (1%)
18. apr. 20261.593 kr12 kr (1%)
17. apr. 20261.581 kr12 kr (1%)
14. apr. 20261.593 kr214 kr (16%)
16. mar. 20261.379 kr214 kr (13%)
15. mar. 20261.593 kr26 kr (2%)
14. mar. 20261.567 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret