Gå til hovedindhold

Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0

CorsairHarddiskeEAN: 0840006675143
Pris fra 3.945 krtil 11.624 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 7.679 kr (66% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.631 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3945 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR SSD MP700 PRO 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
3.945 kr
Til butik
CORSAIR SSD MP700 PRO 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

CORSAIR MP700 PRO - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CSSD-F2000GBMP700PNH
EAN: 0840006675143
Varenr.: 1001711400
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0
3.997 kr
Til butik
Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 12400 MB/s (læs) / 11800 MB/s (skriv), IOPS: 1500000 IOPS (læs) / 1600000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), hardware kryptering: 256 bit, DirectStorage kompatibel, Phison PS5026-E26 controller, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: SSD
Artikel nr.: CSSD-F2000GBMP700PNH
EAN: 0840006675143
Varenr.: 3208366
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR SSD MP700 PRO 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
4.569 kr
Til butik
CORSAIR SSD MP700 PRO 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

CORSAIR Solid State-Drev MP700 PRO 2TB M2 PCI Express 50 x4 NVMe Opgrader din gaming- eller arbejdsoplevelse med CORSAIR MP700 PRO, et kraftfuldt 2TB NVMe M.2 SSD, der leverer lynhurtige dataoverførsler. Udstyret med PCIe 4.0-teknologi og en imponerende...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 0840006675143
Varenr.: 85861
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Mp700 Pro 2tb Gen5 X4 2.0 Ssd M.2 Pcie 5.0
11.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.945 kr3.945 krKøb
2Proshop DK3.997 kr3.997 krKøb
3Ultrashop4.569 kr4.569 krKøb
4Dustin DK11.624 kr11.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0

PriceData har fulgt prisen på Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 2.002 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 4.078 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.260 kr.

Den nuværende pris på 3.945 kr er 21% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Corsair MP700 Pro SSD - 2TB - Uden køleprofil - M.2 2280 - PCIe 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.945 kr12 kr (0%)
30. maj 20263.957 kr9 kr (0%)
29. maj 20263.948 kr1 kr (0%)
28. maj 20263.949 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.948 kr10 kr (0%)
24. maj 20263.958 kr6 kr (0%)
23. maj 20263.952 kr10 kr (0%)
22. maj 20263.962 kr19 kr (0%)
16. maj 20263.943 kr23 kr (1%)
15. maj 20263.920 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret