Gå til hovedindhold

CORSAIR Gaming VIRTUOSO MAX WIRELESS - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - sølv

CorsairHovedtelefoner og headsetEAN: 0840440484622
Pris fra 1.549 krtil 2.424 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 875 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på CORSAIR Gaming VIRTUOSO MAX WIRELESS - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - sølv og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1549 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Virtuoso Max Wireless
-31%1.549 kr
Før 2.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair Virtuoso Max Wireless billede

Produktinformation

Lyd, man bliver besat af. VIRTUOSO MAX udnytter lydeksperternes passion og kraften bag banebrydende teknologi til at skabe fordybende akustik på tværs af flere platforme. Banebrydende grafenlyddrivere producerer spektakulært klar og præcis lyd, som udvider høj og lave toner i et hvilket som helst lydlandskab. Dolby Atmos® trækker handelingen ud over skærmen og ind i din verden, nåt alle konflikter, samtaler og cutscenes udspiller sig omkring dig. Tilpas din foretrukne balance mellem bas og diskant med Sonarworks SoundID, så dine lydspor kan blive din hovedpersons temamusik. Inviter vennerne, og skab stemmekanaler med den rundstrålende mikrofon i tv-studiekvalitet. Aktiv støjreduktion eliminerer alle andre distraktioner og giver dig altomfattende spillyd i den absolutte topklasse. Gaming headset, fuld størrelse, drivere størrelse: 50 mm specialfremstillet i grafen, trådløs forbindelse til PC med USB modtager - kan også forbindes med kabel, følsomhed 118dB, 32 ohm, frekvens område 20 - 40000 Hz, aftagelig mikrofon - forbindes via USB stik på hovedtelefonen, mikrofon frekvens område 100 - 10000 Hz, memory foam ørepuder, 1.8 meters USB kabel, hvid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: CA-9011373-WW
EAN: 0840440484622
Varenr.: 3302054
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair Virtuoso Max Wireless gamingheadset (silver)
-22%1.549 kr
Før 1.994 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR Gaming VIRTUOSO MAX WIRELESS - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - sølv
2.249 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Corsair VIRTUOSO MAX WIRELESS, Silver Trådløs Høretelefoner Kulfiber
2.424 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR Gaming VIRTUOSO MAX WIRELESS - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR Gaming VIRTUOSO MAX WIRELESS - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.549 kr1.549 krKøb
2Komplett DK1.549 kr1.549 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.249 kr2.249 krKøb
4CompuMail DK2.424 kr2.424 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CORSAIR Gaming VIRTUOSO MAX WIRELESS - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - sølv

PriceData har fulgt prisen på CORSAIR Gaming VIRTUOSO MAX WIRELESS - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - sølv i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.549 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 2.249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.016 kr.

Den nuværende pris på 1.549 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 23% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for CORSAIR Gaming VIRTUOSO MAX WIRELESS - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for CORSAIR Gaming VIRTUOSO MAX WIRELESS - Headset - fuld størrelse - Bluetooth/2,4 GHz radiofrekvens - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.549 kr450 kr (23%)
9. maj 20261.999 kr5 kr (0%)
4. maj 20261.994 kr255 kr (11%)
26. apr. 20262.249 kr25 kr (1%)
25. apr. 20262.224 kr25 kr (1%)
14. apr. 20262.249 kr550 kr (32%)
16. mar. 20261.699 kr550 kr (24%)
13. jan. 20262.249 kr550 kr (32%)
7. jan. 20261.699 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret