Gå til hovedindhold

Corsair 3000D AIRFLOW Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort

CorsairComputerkomponenterEAN: 0840006610427
Pris fra 562 krtil 1.069 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 507 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair 3000D AIRFLOW Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 562 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR 3000D AIRFLOW Tower Udvidet ATX Sort
562 kr
Til butik
CORSAIR 3000D AIRFLOW Tower Udvidet ATX Sort billede

Produktinformation

CORSAIR 3000D AIRFLOW - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CC-9011251-WW
EAN: 0840006610427
Varenr.: 1001145858
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair 3000D AIRFLOW TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort
699 kr
Til butik
Corsair 3000D AIRFLOW TG - Black - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 220mm lang), front med 2 x USB 3.0 & lyd tilslutninger, 2 x 2.5" / 2 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 170 mm, max grafikkortlængde: 36 cm, medfølgende kabinetkølere: 1 x 120mm front / 1 x 120mm bag, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: CC-9011251-WW
EAN: 0840006610427
Varenr.: 3185248
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair 4000D Airflow Midi Tower kabinet - sort, hærdet glas
-4%729 kr
Før 759 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair 4000D Airflow Midi Tower kabinet - sort, hærdet glas billede

Produktinformation

Elegant PC kabinet til gaming og airflowCorsair 4000D Airflow er et stilrent Midi Tower PC kabinet i sort med sidepanel i hærdet glas. Det er velegnet til gaming-opsætninger og giver plads til kraftige komponenter med grafikkort op til 36 cm og CPU-kølere op til 17 cm. Frontens åbne mønster er designet til effektiv luftgennemstrømning, så dine komponenter kan arbejde stabilt under lange spil- og arbejds-sessioner.Fleksibel indretning og moderne tilslutningerKabinettet understøtter ATX-bundkort og har både 2x 3,5" og 2x 2,5" drevbåse, så du kan kombinere HDD og SSD efter behov. Forpanelet byder på 2 x USB 3.2 Gen 1 Type‑A samt kombineret hovedtelefon/mikrofonstik. Indbygget belysning med multifarvet illumination giver mulighed for at matche din stil.Formfaktor: Midi TowerType: PC kabinetFarve: SortUnderstøttet bundkort: ATXMaks. GPU-længde: 36 cmMaks. CPU-kølerhøjde: 17 cmMaks. PSU-længde: 22 cmSidedør: Hærdet glas, sidevindue3,5" bays: 22,5" bays: 2Front I/O: 2 x USB 3.2 Gen 1 Type‑A, kombineret lydDimensioner: H 46,6 × B 23,0 × D 46,2 cmVægt: 8,6 kgStrømforsyning: Ikke inkluderetKøling: Front op til 3× (120/140 mm), top op til 2× (120 mm), bund op til 2× (120 mm), bag op til 1× (120 mm)Radiatorer: Front 240/280/360 mm, bag 120 mmFunktioner: Tænd/sluk-knap, LED‑indikatorer, belysning i flere farver...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 17.42g
EAN: 0840006610427
Varenr.: 2076281
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair 4000D Airflow Midi Tower kabinet - sort, hærdet glas
-4%749 kr
Før 779 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Corsair 3000D AIRFLOW Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort
754 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR 3000D AIRFLOW Tower Udvidet ATX Sort
1.069 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair 3000D AIRFLOW Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair 3000D AIRFLOW Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK562 kr562 krKøb
2Proshop DK699 kr738 krKøb
3Boligcenter DK729 kr729 krKøb
4Vivas DK749 kr938 krKøb
5Teknikproffset DK754 kr823 krKøb
6Ultrashop1.069 kr1.069 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair 3000D AIRFLOW Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair 3000D AIRFLOW Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 548 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 588 kr.

Den nuværende pris på 562 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Corsair 3000D AIRFLOW Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Corsair 3000D AIRFLOW Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026562 kr2 kr (0%)
30. maj 2026564 kr1 kr (0%)
29. maj 2026563 kr15 kr (3%)
27. maj 2026578 kr1 kr (0%)
23. maj 2026579 kr7 kr (1%)
22. maj 2026572 kr5 kr (1%)
16. maj 2026577 kr3 kr (1%)
15. maj 2026574 kr1 kr (0%)
14. maj 2026573 kr1 kr (0%)
12. maj 2026572 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret