Gå til hovedindhold

Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort

Cooler MasterBlæsereEAN: 4719512161975
Pris fra 515 krtil 659 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 144 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 515 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
515 kr
Til butik
Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1151, LGA1150, LGA1156, AM4, AM5, LGA1155) - 120 mm - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: MLX-D24M-A18PA-R1
EAN: 4719512161975
Varenr.: 1003810989
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - CPU Vandkøling
530 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort
-9%619 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort billede

Produktinformation

Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 240 mm - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1151, LGA1150, LGA1156, AM4, AM5, LGA1155) - 120 mm - sortGenereltFarve: SortForsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt: 22.9 cm x 34.2 cm x 14.2 cm / 2.15 kgProdukttype: Processors flydende kølesystemVægt: 1.45 kgVarmeafleder & blæserAntal blæsere: 2Blæser diameter: 120 mmBlæser med kugleleje: Rifle bearingBlæser-højde: 25 mmEgenskaber: Rør (400 mm)ARGB fansDual-Chamber DesignKompatibel med: LGA1851 SocketLGA1700 SocketLGA1200 SocketLGA1151 SocketLGA1150 SocketLGA1156 SocketSocket AM4Socket AM5LGA1155 SocketLuftstrøm: 71.9 cfmLufttryk: 1.86 mmOmdrejningshastighed: 650-1750 rpmRadiatormål: 277 mm x 119.6 mm x 27.2 mmRadiatormateriale: AluminiumRated Strøm: 0.26 ARated Voltage: 12 VStik: 7-pins blæser-stikforbindelseStøjniveau: 27.2 dBAStrømforbrug: 3.12 WDiverseMonteringspakke: InkluderetMTBF (forventet tid mellem fejl): 350,000 time(r)ProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti: - 5 år

Produktspecifikationer

Kategori: CPU vandkølere
Vægt: 1.98g
EAN: 4719512161975
Varenr.: 2098344
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort
-9%639 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
659 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK515 kr515 krKøb
2Proshop DK530 kr569 krKøb
3Boligcenter DK619 kr619 krKøb
4Vivas DK639 kr708 krKøb
5Ultrashop659 kr659 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort

PriceData har fulgt prisen på Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort i 134 dage. Laveste pris i perioden er 515 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 548 kr.

Den nuværende pris på 515 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Cooler Master MasterLiquid Core Nex 240 ARGB - 240 mm CPU vandkøler, 2×120 mm - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026515 kr8 kr (2%)
12. maj 2026523 kr4 kr (1%)
9. maj 2026527 kr11 kr (2%)
7. maj 2026516 kr4 kr (1%)
6. maj 2026520 kr10 kr (2%)
5. maj 2026530 kr10 kr (2%)
4. maj 2026520 kr10 kr (2%)
3. maj 2026530 kr13 kr (3%)
1. maj 2026517 kr4 kr (1%)
25. apr. 2026521 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret