Gå til hovedindhold

Viega Conex reduktionskobling 5000-serien 28 x 22 mm (5243028022000)

ViegaSanitetEAN: 4011860178408
Pris fra 14 krtil 22,54 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 8,54 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 13 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Conex reduktionskobling 5000-serien 28 x 22 mm (5243028022000) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 14 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Loddereduktionsstykke, 28 x 22 mm
14 kr
Til butik
Loddereduktionsstykke, 28 x 22 mm billede

Produktinformation

Kobberrør og loddefittings anvendes bl.a. til brugsvand og central- eller fjernvarmesystemer. Kobberrør og loddefittings er fremstillet af ubehandlet kobber. Anvendes til lodning af kobberrør. Anvend loddetin med 2% sølv, samt loddefedt og flussmiddel.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: VVS fittings
Farve: copper
Størrelse: 28x22
EAN: 4011860178408
Varenr.: 042243339
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
28 x 22 mm Lodde reduktion nippel/muffe
14,58 kr
Til butik
28 x 22 mm Lodde reduktion nippel/muffe billede

Produktinformation

Kobberrør og loddefittings anvendes bl.a. til brugsvand og central- eller fjernvarmesystemer. Kobberrør og loddefittings er fremstillet af ubehandlet kobber.Der findes både bløde og hårde kobberrør. De bløde er meget fleksible og kan nemt bukkes efter beh...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 4011860178408
Varenr.: 15843048784207
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Loddereduktionsstykke, 28 x 22 mm
16 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Loddereduktionsstykke, 28 x 22 mm
18 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Conex reduktionskobling 5000-serien 28 x 22 mm (5243028022000)
22,54 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Conex reduktionskobling 5000-serien 28 x 22 mm (5243028022000) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Conex reduktionskobling 5000-serien 28 x 22 mm (5243028022000) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS14 kr14 krKøb
2EL-GROSSISTEN14,58 kr14,58 krKøb
3LavprisVVS16 kr16 krKøb
4BilligVVS DK18 kr18 krKøb
5CS MEGASTORE DK22,54 kr61,54 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Conex reduktionskobling 5000-serien 28 x 22 mm (5243028022000)

PriceData har fulgt prisen på Conex reduktionskobling 5000-serien 28 x 22 mm (5243028022000) i 165 dage. Laveste pris i perioden er 13 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 16,04 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 14 kr.

Den nuværende pris på 14 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Conex reduktionskobling 5000-serien 28 x 22 mm (5243028022000). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Conex reduktionskobling 5000-serien 28 x 22 mm (5243028022000) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 202614 kr
26. maj 202614,58 kr
17. maj 202614 kr
16. maj 202614,58 kr
10. maj 202614 kr2,04 kr (13%)
9. maj 202616,04 kr2,04 kr (15%)
20. apr. 202614 kr1 kr (8%)
18. apr. 202613 kr1 kr (7%)
17. apr. 202614 kr1 kr (8%)
9. mar. 202613 kr1 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret