Gå til hovedindhold

BIBS Colour 2 PACK Sky Blue/Baby Blue - Rund / 2 / Natural Rubber Latex

BIBSSutterDansk kvalitet siden 1978Tryghed til babyer 6-18 månederEAN: 5713795120192

BIBS Colour 2-pak sutter i Sky Blue/Baby Blue. Danske sutter af naturgummi med rund nipple, ventilationshuller og ergonomisk design til babyer 6-18 måneder. Læs mere

Pris fra 56 krtil 89,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 33,95 kr (38% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Colour 2 PACK Sky Blue/Baby Blue - Rund / 2 / Natural Rubber Latex og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 56 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Pacifier Colour Latex Sky Blue/Baby Blue Size 2 2pcs
-25%56 kr
Før 75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
BIBS Colour size 2, 2 Pack Sky Blue/Baby Blue
-20%63,96 kr
Før 79,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til KÆRE BØRN - Alt til dit barn
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Bibs Colour - Str. 2 - Sky Blue/baby Blue
-25%67,46 kr
Før 89,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Minegenverden.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Colour 2 PACK Sky Blue/Baby Blue - Rund / 2 / Natural Rubber Latex
79 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Colour Sutter - Str. 2 - 2-pak - Rund - Sky Blue/Baby Blue
89,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Colour 2 PACK Sky Blue/Baby Blue - Rund / 2 / Natural Rubber Latex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Colour 2 PACK Sky Blue/Baby Blue - Rund / 2 / Natural Rubber Latex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK56 kr56 krKøb
2Duft og Natur63,96 kr63,96 krKøb
3KÆRE BØRN - Alt til dit barn67,46 kr67,46 krKøb
4Minegenverden.dk79 kr79 krKøb
5Kids-world.dk89,95 kr89,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

BIBS Colour Sut 2-pak - Str. 2 - Sky Blue/Baby Blue

BIBS

BIBS Colour 2-pak sutter i Sky Blue/Baby Blue. Danske sutter af naturgummi med rund nipple, ventilationshuller og ergonomisk design til babyer 6-18 måneder.

• Tryghed til babyer 6-18 måneder
• Dansk kvalitet siden 1978

Beskrivelse

BIBS Colour er den originale danske sut som har været på markedet i over 40 år. Denne 2-pak indeholder to sutter i Sky Blue og Baby Blue farver med rund nipple af 100% naturgummi. Skjoldet er ergonomisk designet til at bue væk fra barnets ansigt for optimal luftstrøm og komfort. Sutten har en ventil i nipple-delen som gør det nemt for barnet at presse luft ud, så den former sig som moderens bryst. Med tre lufthuller i skjoldet undgås fugtopbygning omkring munden. Fremstillet i Danmark efter høje sikkerhedsstandarder og 100% fri for BPA, PVC og ftalater. Godkendt efter EN 1400 standarden og anbefalet til børn 6-18 måneder.

Specifikationer

Vægt:6 gram
Sikkerhed:EN 1400+A2 godkendt
Kemikalier:100% fri for BPA, PVC og ftalater
Aldersgruppe:6-18 måneder
Skjold diameter:4,5 cm
Materiale nipple:100% naturgummi/latex
Materiale skjold:Polypropylen (PP)
Nipple størrelse:3,0 x 1,4 cm

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilken alder er disse sutter beregnet til?

BIBS Colour str. 2 er anbefalet til børn i alderen 6-18 måneder, men mange børn bruger denne størrelse fra fødsel til suttestop.

Hvorfor er nipple-delen nogle gange klar og andre gange mat?

Naturgummi er et naturligt materiale med naturlige variationer i udseende. Derfor kan nipplens klarhed og farve variere, men det påvirker ikke produktets sikkerhed eller kvalitet.

Hvordan rengøres sutterne korrekt?

Før første brug overhældes sutten med kogende vand i 5 minutter. Herefter steriliseres den jævnligt ved overhældning med kogende vand. Da det er en ventilsut, skal væske presses ud af nipple-delen efter afkøling.

Hvor ofte skal sutterne udskiftes?

BIBS anbefaler at udskifte sutterne efter ca. 4 uger ved regelmæssig brug for at sikre optimal hygiejne og sikkerhed.

Hvad er forskellen på de forskellige BIBS suttetyper?

BIBS Colour har rund nipple som ligner moderens brystvorte og støtter naturlig ammeteknik. Andre typer som Supreme og Infinity har forskellige skjold-størrelser og nipple-former til forskellige præferencer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Colour 2 PACK Sky Blue/Baby Blue - Rund / 2 / Natural Rubber Latex

PriceData har fulgt prisen på Colour 2 PACK Sky Blue/Baby Blue - Rund / 2 / Natural Rubber Latex i 182 dage. Laveste pris i perioden er 53 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 89,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 69 kr.

Den nuværende pris på 56 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Colour 2 PACK Sky Blue/Baby Blue - Rund / 2 / Natural Rubber Latex. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Colour 2 PACK Sky Blue/Baby Blue - Rund / 2 / Natural Rubber Latex de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202656 kr4 kr (7%)
26. apr. 202660 kr
23. apr. 202659,69 kr14,31 kr (19%)
22. apr. 202674 kr6,54 kr (10%)
19. apr. 202667,46 kr2,45 kr (4%)
17. apr. 202665,01 kr13,99 kr (18%)
16. apr. 202679 kr13,99 kr (22%)
15. apr. 202665,01 kr1,99 kr (3%)
14. apr. 202667 kr7 kr (9%)
8. apr. 202674 kr8 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret