Gå til hovedindhold

ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 2,0 m | Polymer fiberoptisk kabel

ClickTronicElektronikEAN: 4040849703683
Pris fra 87 krtil 140 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 53 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 58 kr 16. mar.

Sammenlign priser på ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 2,0 m | Polymer fiberoptisk kabel og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 87 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ClickTronic Casual Series Digital lydkabel (optisk) 2m
87 kr
Til butik
ClickTronic Casual Series Digital lydkabel (optisk) 2m billede

Produktinformation

ClickTronic Casual Series - Digital lydkabel (optisk) - stereoministik/TOSLINK han til TOSLINK han - 2 m - fiberoptik

Produktspecifikationer

Mærke: ClickTronic
Artikel nr.: 70368
EAN: 4040849703683
Varenr.: 993760846
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clicktronic Toslink-kabel - 2 m
89 kr
Til butik
Clicktronic Toslink-kabel - 2 m billede

Produktinformation

Få en digital lydforbindelse til udstyr som TV, soundbar, AV-receiver, spillekonsol og medieafspiller med dette Clicktronic TosLink kabel. Det er et TosLink kabel til optisk SPDIF-lyd, hvor lyden overføres som lys i stedet for elektriske signaler. Kablet er 2 m langt og passer godt mellem enheder, der står tæt på hinanden i TV-møblet eller på hylden. Stiktypen er Toslink-han til Toslink-han, klar til de klassiske optiske porte på lyd- og billedeudstyr. Optisk forbindelse mellem dine enheder Med optisk SPDIF-lyd sendes signalet som lys gennem kablet, så der ikke er elektrisk kontakt mellem enhederne. Det er praktisk, når du vil forbinde f.eks. TV og AV-receiver eller soundbar. Kablets kerne er lavet af optisk fiber, som leder lyset mellem dine enheder. Kabeldimensionen er 6 mm. Mini-Toslink-adapter til 3,5 mm optisk port Der medfølger en Mini-Toslink-adapter (3,5 mm-adapter), som sættes på det ene Toslink-stik, så kablet også kan bruges til udstyr med 3,5 mm optisk port. Når du skifter udstyr, kan du blot tage adapteren af og bruge kablet som et almindeligt TosLink kabel. I pakken: Clicktronic Toslink-kabel 2 m, Mini-Toslink-adapter (3,5 mm-adapter).

Produktspecifikationer

Mærke: Clicktronic
Kategori: TosLink kabel
Artikel nr.: 70368
EAN: 4040849703683
Varenr.: 61836
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ClickTronic Casual Series Digital lydkabel (optisk) 2m
119 kr
Til butik
ClickTronic Casual Series Digital lydkabel (optisk) 2m billede

Produktinformation

Oplev den fremragende lydkvalitet med ClickTronic Casual Series Digital lydkabel optisk 2m (varenummer: 4040849703683). Dette højkvalitets optiske kabel er designet til at levere klar og støjfri digital lydoverførsel fra dine enheder, såsom TV, Blu-ray sp...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ClickTronic
Kategori: Lydkabler
EAN: 4040849703683
Varenr.: 94965
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ClickTronic Optical Toslink Cable - 2m
125 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 2,0 m | Polymer fiberoptisk kabel
-6%140 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 2,0 m | Polymer fiberoptisk kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 2,0 m | Polymer fiberoptisk kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK87 kr87 krKøb
2Av-Cables DK89 kr89 krKøb
3Ultrashop119 kr119 krKøb
4Proshop DK125 kr164 krKøb
5Teknikproffset DK140 kr189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 2,0 m | Polymer fiberoptisk kabel

PriceData har fulgt prisen på ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 2,0 m | Polymer fiberoptisk kabel i 166 dage. Laveste pris i perioden er 58 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 96 kr.

Den nuværende pris på 87 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 2,0 m | Polymer fiberoptisk kabel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 2,0 m | Polymer fiberoptisk kabel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. mar. 202687 kr29 kr (50%)
16. mar. 202658 kr1 kr (2%)
7. mar. 202659 kr33 kr (36%)
6. mar. 202692 kr1 kr (1%)
5. mar. 202691 kr3 kr (3%)
2. mar. 202688 kr2 kr (2%)
1. mar. 202686 kr2 kr (2%)
27. feb. 202688 kr28 kr (24%)
26. feb. 2026116 kr2 kr (2%)
25. feb. 2026118 kr30 kr (34%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret