Gå til hovedindhold

ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel

ClickTronicElektronikEAN: 4040849703669
Pris fra 79 krtil 147 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 68 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 79 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clicktronic Toslink-kabel - 1 m
79 kr
Til butik
Clicktronic Toslink-kabel - 1 m billede

Produktinformation

Få en digital lydforbindelse til surroundlyd med dette Clicktronic Toslink (optisk SPDIF) kabel. Kablet kan bruges med tv, soundbar, hjemmebiograf, medieafspiller og spilkonsol via den optiske lydudgang. Kablets længde er 1 m, hvilket passer til korte forbindelser mellem enheder, der står tæt på hinanden. Kabeldimensionen er 6 mm. Toslink han til optiske lydporte Stiktypen er Toslink han, så kablet er beregnet til udstyr med standard optiske Toslink-porte. Det bruges til at føre digital lyd fra dit tv eller din medieafspiller videre til en soundbar eller hjemmebiograf. Mini-Toslink-adapter til 3,5 mm optisk udgang Der medfølger en Mini-Toslink-adapter (3,5 mm), som gør det muligt at tilslutte kablet til enheder med optisk udgang i 3,5 mm-format. I pakken: Clicktronic Toslink (optisk SPDIF) kabel 1 m, Mini-Toslink-adapter (3,5 mm).

Produktspecifikationer

Mærke: Clicktronic
Kategori: TosLink kabel
Artikel nr.: 70366
EAN: 4040849703669
Varenr.: 61835
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ClickTronic Casual Series Digital lydkabel (optisk) 1m
83 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel
-6%121 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik  1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel billede

Produktinformation

Clicktronic lægger stor vægt på holdbarhed og stabilitet. Vores kvalitetsløfte: 10 års garanti på vores Toslink-kabler. Den proprietære konstruktion af vores forbindelseskabler gør dem ekstremt robuste. Den tredelte stikkonstruktion af PVC- og ABS-komponenter kompenserer for ryk i kablet, hvilket gør det ideelt beskyttet mod kabelbrud. Guldbelagte kontakter af høj kvalitet og optiske polymerfibre overfører digitale og optiske lydsignaler i maksimal lydkvalitet for at give en perfekt lydoplevelse. Mærkets egen robuste konstruktion af vores lydkabler sikrer således langvarig hjemmeunderholdning. Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel Kabellængde 1 m, Förpackning, : Retail Box, Kombineret med moderne lydkomponenter som f.eks. hjemmebiografsystemer skaber det optiske kabel en uforlignelig lydoplevelse. Digitalt kabel til nem kabelføring af enheder med TOSLINK-interface, f.eks. spilkonsoller, hi-fi-systemer, hjemmebiografsystemer, Blu-Ray-afspillere, lydforstærkere, pc'er eller tv-apparater, Polymer optiske fibre med meget højt lysudbytte til fremragende lydtransmission i perfekt, digital lydkvalitet, På grund af transmissionen af digitale og optiske signaler er fiberoptiske kabler ufølsomme over for elektromagnetiske interferenskilder. Optisk lydkabel med præcisionstilpassede PVC/ABS-stik og 3,5 mm adapterstik for en perfekt forbindelse, Robust, meget elastisk PVC-kabelkappe garanterer holdbarhed. De installerede polymeroptiske fibre er af endnu højere kvalitet og mere modstandsdygtige end fiberoptiske kabler og garanterer en strålende signalkvalitet. Kabelkappen diameter, : 6 mm, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 80 °C, Driftstemperatur fra, : -10 °C, Garanti, : 10 år, chemical substance, : Pb, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : PVC, Inder leder materiale, : POF (polymere optiske fibre), Tilslutning, bolig materiale, : ABS, PVC, Tilslutning, kontaktmateriale, : Gold (24 kt), Tilslutning, type, : Toslink-hanstik, Forbindelse 2, type, : Toslink-hanstik, Forbrug enhed, : 1 stk. i æske.

Produktspecifikationer

Mærke: ClickTronic
Kategori: Audio Digital
EAN: 4040849703669
Varenr.: C43356
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ClickTronic Optical Toslink Cable - 1m
147 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK79 kr79 krKøb
2CompuMail DK83 kr83 krKøb
3Teknikproffset DK121 kr170 krKøb
4Proshop DK147 kr186 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel

PriceData har fulgt prisen på ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel i 174 dage. Laveste pris i perioden er 79 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 146 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 86 kr.

Den nuværende pris på 79 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for ClickTronic Toslink-kabel Premium-kabel | 1x Toslink-stik 1x Toslink-stik | 1,0 m | Polymer fiberoptisk kabel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202679 kr4 kr (5%)
29. apr. 202683 kr2 kr (2%)
26. apr. 202681 kr2 kr (2%)
21. apr. 202683 kr2 kr (2%)
19. apr. 202681 kr2 kr (2%)
14. apr. 202683 kr2 kr (2%)
9. apr. 202681 kr2 kr (2%)
3. apr. 202683 kr2 kr (2%)
20. feb. 202681 kr2 kr (2%)
1. feb. 202683 kr2 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret