Gå til hovedindhold

Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund

UmageLoftslampebeslagEAN: 5710302023588
Pris fra 4.799 krtil 6.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.500 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.724 kr 17. maj

Sammenlign priser på Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4799 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clava Up Wood large væglampe, eg
-24%4.799 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clava Up Wood large væglampe, eg billede

Produktinformation

Umage Clava Up Wood large væglampe, eg - designet af Søren Ravn Christensen Væglampen Clava Up Wood skaber et lysspil på væggen og sender smukke lysstråler til omgivelserne med de laserskårne trælameller, der er placeret hele vejen rundt på skærmen. Det e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Umage
EAN: 5710302023588
Varenr.: 2358
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund
-20%5.039 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund billede

Produktinformation

Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak er en stilfuld lampe, fremstillet i laserskåret trælameller. Lampen er yderst dekorativ i sig selv, men får et ekstra niveau af elegance, når den tændes. Lyset kastes ud gennem lamellerne og skaber et spændende spil mellem lys og skygge, der allermest minder om solens stråler. Skærmen er designet med en håndværksmæssig teknik, der kræver en unik præcision og nøjagtighed, på grund af lamellernes smalle afstand. Uanset om du anvender Clava Up som væglampe eller loftlampe, giver den et behageligt og atmosfærisk lys til rummet. Vælg mellem to forskellige størrelser, med en diameter på henholdsvis 35 og 49 centimeter –, hvor du også finder Clava Up i flere forskellige nuancer.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Væglamper
Materiale: Træ
Artikel nr.: 2358
EAN: 5710302023588
Varenr.: 9521955
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Clava Up Wood Væglampe - Eg - Large Ø: 49 cm - Umage
-10%5.669 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clava Up Wood Væglampe - Eg - Large Ø: 49 cm - Umage billede

Produktinformation

Smuk væglampe i træ fra Umage. Denne væglampe er fremstillet af laserskårede trælameller og er designet til at lyse hjemmet op med et legende lysspil på væggene. Den smukke lampe er en fin tilføjelse til en gallerivæg eller i en lang gang side om side med...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Lampeskærm
EAN: 5710302023588
Varenr.: 52105214067021
Gå til Trenddo
TrustScore 0 ud af 50,0
Clava Up Wood Væglampe - Eg - Large Ø: 49 cm - Umage
-10%5.669 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Clava Up Wood væglampe, lyst træ, Ø49 cm
6.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk4.799 kr4.799 krKøb
2Lampemesteren DK5.039 kr5.039 krKøb
3Tendensshop5.669 kr5.669 krKøb
4Trenddo5.669 kr5.669 krKøb
5LampeGuru.dk6.299 kr6.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund

PriceData har fulgt prisen på Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.283 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 5.039 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.683 kr.

Den nuværende pris på 4.799 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20264.799 kr75 kr (2%)
17. maj 20264.724 kr315 kr (6%)
16. maj 20265.039 kr315 kr (7%)
5. maj 20264.724 kr441 kr (10%)
1. mar. 20264.283 kr126 kr (3%)
8. feb. 20264.409 kr315 kr (7%)
31. dec. 20254.724 kr7 kr (0%)
30. dec. 20254.717 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret