Gå til hovedindhold

Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund

UmageLoftslampebeslagEAN: 5710302023830
Pris fra 3.839 krtil 4.319 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 480 kr (11% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.495 kr 17. maj

Sammenlign priser på Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3839 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clava Up Wood medium væglampe, sort eg
-20%3.839 kr
Før 4.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clava Up Wood medium væglampe, sort eg billede

Produktinformation

Umage Clava Up Wood medium væglampe, sort eg - designet af Søren Ravn Christensen Væglampen Clava Up Wood skaber et lysspil på væggen og sender smukke lysstråler til omgivelserne med de laserskårne trælameller, der er placeret hele vejen rundt på skærmen.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Umage
Farve: Sort
EAN: 5710302023830
Varenr.: 2383
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund
-20%3.839 kr
Før 4.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund billede

Produktinformation

Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak er en stilfuld lampe, fremstillet i laserskåret trælameller. Lampen er yderst dekorativ i sig selv, men får et ekstra niveau af elegance, når den tændes. Lyset kastes ud gennem lamellerne og skaber et spændende spil mellem lys og skygge, der allermest minder om solens stråler. Skærmen er designet med en håndværksmæssig teknik, der kræver en unik præcision og nøjagtighed, på grund af lamellernes smalle afstand. Uanset om du anvender Clava Up som væglampe eller loftlampe, giver den et behageligt og atmosfærisk lys til rummet. Vælg mellem to forskellige størrelser, med en diameter på henholdsvis 35 og 49 centimeter –, hvor du også finder Clava Up i flere forskellige nuancer.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Væglamper
Materiale: Træ
Artikel nr.: 2383
EAN: 5710302023830
Varenr.: 9521954
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Clava Up Wood Væglampe - Sort Eg - Medium Ø: 35 cm - Umage
-10%4.319 kr
Før 4.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clava Up Wood Væglampe - Sort Eg - Medium Ø: 35 cm - Umage billede

Produktinformation

Smuk væglampe i træ fra Umage. Denne væglampe er fremstillet af laserskårede trælameller og er designet til at lyse hjemmet op med et legende lysspil på væggene. Den smukke lampe er en fin tilføjelse til en gallerivæg eller i en lang gang side om side med...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Umage
EAN: 5710302023830
Varenr.: 51673574211922
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Clava Up Wood Væglampe - Sort Eg - Medium Ø: 35 cm - Umage
-10%4.319 kr
Før 4.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Clava Up Wood væglampe, sort træ, Ø35 cm
4.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk3.839 kr3.839 krKøb
2Lampemesteren DK3.839 kr3.839 krKøb
3Trenddo4.319 kr4.319 krKøb
4Tendensshop4.319 kr4.319 krKøb
5LampeGuru.dk4.319 kr4.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund

PriceData har fulgt prisen på Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.263 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 3.839 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.508 kr.

Den nuværende pris på 3.839 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Medium Black Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.839 kr344 kr (10%)
17. maj 20263.495 kr344 kr (9%)
16. maj 20263.839 kr344 kr (10%)
5. maj 20263.495 kr232 kr (7%)
1. mar. 20263.263 kr26 kr (1%)
25. feb. 20263.289 kr70 kr (2%)
6. feb. 20263.359 kr240 kr (7%)
5. feb. 20263.599 kr240 kr (7%)
27. dec. 20253.359 kr240 kr (7%)
26. dec. 20253.599 kr240 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret