Gå til hovedindhold

Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund

UmageLoftslampebeslagEAN: 5710302023595
Pris fra 5.039 krtil 5.669 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 630 kr (11% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.495 kr 24. maj

Sammenlign priser på Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5039 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Clava Up Wood large væglampe, mørk eg
-20%5.039 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clava Up Wood large væglampe, mørk eg billede

Produktinformation

Umage Clava Up Wood large væglampe, mørk eg - designet af Søren Ravn Christensen Væglampen Clava Up Wood skaber et lysspil på væggen og sender smukke lysstråler til omgivelserne med de laserskårne trælameller, der er placeret hele vejen rundt på skærmen.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Umage
EAN: 5710302023595
Varenr.: 2359
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund
-20%5.039 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund billede

Produktinformation

Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak er en stilfuld lampe, fremstillet i laserskåret trælameller. Lampen er yderst dekorativ i sig selv, men får et ekstra niveau af elegance, når den tændes. Lyset kastes ud gennem lamellerne og skaber et spændende spil mellem lys og skygge, der allermest minder om solens stråler. Skærmen er designet med en håndværksmæssig teknik, der kræver en unik præcision og nøjagtighed, på grund af lamellernes smalle afstand. Uanset om du anvender Clava Up som væglampe eller loftlampe, giver den et behageligt og atmosfærisk lys til rummet. Vælg mellem to forskellige størrelser, med en diameter på henholdsvis 35 og 49 centimeter –, hvor du også finder Clava Up i flere forskellige nuancer.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Væglamper
Materiale: Træ
Artikel nr.: 2359
EAN: 5710302023595
Varenr.: 9521956
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Clava Up Wood Væglampe - Mørk Eg - Large Ø: 49 cm - Umage
-10%5.669 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Clava Up Wood Væglampe - Mørk Eg - Large Ø: 49 cm - Umage billede

Produktinformation

Smuk væglampe i træ fra Umage. Denne væglampe er fremstillet af laserskårede trælameller og er designet til at lyse hjemmet op med et legende lysspil på væggene. Den smukke lampe er en fin tilføjelse til en gallerivæg eller i en lang gang side om side med...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Umage
EAN: 5710302023595
Varenr.: 51673575031122
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Clava Up Wood Væglampe - Mørk Eg - Large Ø: 49 cm - Umage
-10%5.669 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Clava Up Wood væglampe, mørkt træ, Ø49 cm
5.669 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk5.039 kr5.039 krKøb
2Lampemesteren DK5.039 kr5.039 krKøb
3Trenddo5.669 kr5.669 krKøb
4Tendensshop5.669 kr5.669 krKøb
5LampeGuru.dk5.669 kr5.669 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund

PriceData har fulgt prisen på Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund i 167 dage. Laveste pris i perioden er 3.495 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 5.039 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.181 kr.

Den nuværende pris på 5.039 kr er 21% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Clava Up Wood Væg-/Loftlampe Large Dark Oak UMAGE - Stue - Skandinavisk - Træ - Rund de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20265.039 kr1.544 kr (44%)
24. maj 20263.495 kr1.229 kr (26%)
23. maj 20264.724 kr1.229 kr (35%)
10. maj 20263.495 kr1.229 kr (26%)
9. maj 20264.724 kr1.229 kr (35%)
20. apr. 20263.495 kr788 kr (18%)
19. apr. 20264.283 kr788 kr (23%)
11. apr. 20263.495 kr788 kr (18%)
10. apr. 20264.283 kr788 kr (23%)
18. feb. 20263.495 kr914 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret