Gå til hovedindhold

Chieftec VALUE Series APB-600B8 600W power supply unit Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified

Pris fra 312 krtil 489 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 177 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Chieftec VALUE Series APB-600B8 600W power supply unit Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 312 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VALUE SERIES APB-600B8 600Watt 80 PLUS
312 kr
Til butik
Chieftec VALUE SERIES APB-600B8 600Watt 80 PLUS billede

Produktinformation

Chieftec VALUE SERIES APB-600B8 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS - AC 200 - 240 V - 600 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: APB-600B8
EAN: 0753263077813
Varenr.: 1000606604
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VALUE Series APB-600B8 600W power supply unit Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified
324 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 600 W - Chieftec Value APB-600B8
-18%469 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 600 W - Chieftec Value APB-600B8 billede

Produktinformation

Effektiv ATX strømforsyning til PCChieftec Value APB-600B8 er en solid ATX strømforsyning 600 W til stationære PC’er. Den aktive køling med en 12 cm topmonteret blæser sikrer stabil drift, mens den ikke-modulære kabling gør installationen simpel i klassiske builds. Med 20+4 pin ATX hovedstik og to 6+2 pin PCIe-stik får du fleksibilitet til både moderne bundkort og grafikkort.Design og tilslutningerEnheden er udført i stål og passer i ATX-kabinetter (ATX 2.3). Der er indbygget tænd/sluk-knap, og udgangene dækker de fleste behov: EPS 4+4 pin til CPU, 4 × SATA, 2 × Molex samt stik til diskettedrev. Den er 80 PLUS-certificeret for effektiv strømudnyttelse.Formfaktor: ATX (ATX 2.3)Formål: PCSamlet effekt: 600 WKombineret effekt +12 V: 552 WAC-indgang: 200 – 240 V, 47 – 63 HzMaks. indgangsstrøm ved 220 V: 4,5 A+12 V1 maks. strøm: 46 A+3,3 V maks. strøm: 20 A; +5 V maks. strøm: 20 A; +5Vsb maks. strøm: 2,5 A; −12 V maks. strøm: 0,3 ABlæser: 1 × 12 cm, aktiv køling (topplacering)Kabling: Ikke-modulærHovedstik: 20+4 pin ATX (kabellængde 55 cm)CPU: EPS 4+4 pinPCIe: 2 × 6+2 pinSATA: 4 stk. (kabellængde 50 cm og 15 cm segmenter)Molex: 2 stk. (kabellængde 50 cm og 15 cm)Diskettedrevstik: Ja (kabellængde 15 cm)Mål: H × B × D: 8,7 × 15 × 14 cmVægt: 1,42 kg (pakke: 1,56 kg)Certificering: 80 PLUS...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.43g
EAN: 0753263077813
Varenr.: 1925805
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 600 W - Chieftec Value APB-600B8
-17%489 kr
Før 589 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VALUE Series APB-600B8 600W power supply unit Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VALUE Series APB-600B8 600W power supply unit Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK312 kr312 krKøb
2Proshop DK324 kr363 krKøb
3Boligcenter DK469 kr469 krKøb
4Vivas DK489 kr568 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VALUE Series APB-600B8 600W power supply unit Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VALUE Series APB-600B8 600W power supply unit Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified i 186 dage. Laveste pris i perioden er 294 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 414 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 343 kr.

Den nuværende pris på 312 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Chieftec VALUE Series APB-600B8 600W power supply unit Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Chieftec VALUE Series APB-600B8 600W power supply unit Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026312 kr3 kr (1%)
20. maj 2026315 kr2 kr (1%)
11. maj 2026313 kr1 kr (0%)
8. maj 2026314 kr11 kr (3%)
7. maj 2026325 kr50 kr (13%)
5. maj 2026375 kr15 kr (4%)
2. maj 2026360 kr13 kr (4%)
30. apr. 2026347 kr40 kr (10%)
19. apr. 2026387 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026388 kr26 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret