Gå til hovedindhold

Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum

Pris fra 1.092 krtil 1.369 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 277 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 784 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1092 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec Stealth Strømforsyning 1200Watt
1.092 kr
Til butik
Chieftec Stealth Strømforsyning 1200Watt billede

Produktinformation

Chieftec Stealth - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1200 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SPX-1200-FC
EAN: 0753263079268
Varenr.: 1003510338
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec Stealth Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified
1.200 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum
-6%1.349 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum billede

Produktinformation

Stærk ATX strømforsyning til krævende pc-bygChieftec Stealth SPX-1200-FC leverer solid effekt på 1.200 W til gaming-rigge og kraftige arbejdsstationer. Den fulde ATX-strømforsyning er udviklet til stabil drift og effektivitet med 80 Plus Platinum. En 135 mm blæser hjælper med at holde komponenterne kølige under belastning.Perfekt til ren og fleksibel kabelstyringDesignet henvender sig til dig, der bygger selv og ønsker en pæn og overskuelig indmad i kabinettet. Den modulære tilslutning gør det nemt at bruge netop de kabler, du behøver, så luftflow og udseende optimeres.Type: ATX strømforsyningModel: Stealth SPX-1200-FCMærke: ChieftecEffekt: 1.200 WEffektivitet: 80 Plus PlatinumKøling: 135 mm blæser...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.5g
EAN: 0753263079268
Varenr.: 2174566
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum
-6%1.369 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.092 kr1.092 krKøb
2Proshop DK1.200 kr1.200 krKøb
3Boligcenter DK1.349 kr1.349 krKøb
4Vivas DK1.369 kr1.448 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum

PriceData har fulgt prisen på Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum i 178 dage. Laveste pris i perioden er 784 kr (registreret d. 23. marts 2026), højeste er 1.258 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.105 kr.

Den nuværende pris på 1.092 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Chieftec Stealth SPX-1200-FC strømforsyning 1200 W ATX - 135 mm blæser, 80 Plus Platinum de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.092 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.090 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.092 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.089 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.087 kr72 kr (6%)
27. apr. 20261.159 kr66 kr (6%)
26. apr. 20261.093 kr2 kr (0%)
25. apr. 20261.095 kr2 kr (0%)
22. apr. 20261.097 kr170 kr (18%)
17. apr. 2026927 kr34 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret