Gå til hovedindhold

Chieftec Smart Series GPS-600A8 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified

Pris fra 359 krtil 549 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 190 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 334 kr 14. maj

Sammenlign priser på Chieftec Smart Series GPS-600A8 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 359 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec Smart Series GPS-600A8 600Watt 80 PLUS
359 kr
Til butik
Chieftec Smart Series GPS-600A8 600Watt 80 PLUS billede

Produktinformation

Chieftec Smart Series GPS-600A8 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3/ EPS12V - 80 PLUS - AC 230 V - 600 watt - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GPS-600A8
EAN: 4710713239555
Varenr.: 987669537
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec Smart Series GPS-600A8 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified
397 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Chieftec Smart GPS-600A8 strømforsyning 600 W ATX - Sort
529 kr
Til butik
Chieftec Smart GPS-600A8 strømforsyning 600 W ATX - Sort billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til din PCChieftec Smart GPS-600A8 leverer 600 W stabil effekt til stationære PC’er. Med aktiv PFC og et stærkt +12V-rail på op til 46 A får dine komponenter pålidelig strøm, når du gamer, arbejder eller bygger en ny maskine. Den indbyggede 12 cm blæser sørger for effektiv køling under drift.Praktiske tilslutninger og sikkerhedStrømforsyningen kommer med 20+4 pin ATX bundkortstik, to 6+2 pin PCIe-stik til grafikkort, fire SATA-stik, to 4-pin periferi-stik samt et floppy-stik. Der er indbygget beskyttelse mod under-/overspænding, overbelastning og kortslutning, så dit system er bedre sikret i daglig brug.Formfaktor: ATX, version 2.3Total effekt: 600 WAktiv PFCMaks. strøm (+12V1): 46 AKøling: 12 cm blæserAC-indgang: 230 V, 47–63 Hz, 4,5 ATilslutninger: 1× 20+4 pin ATX, 2× PCIe 6+2 pin, 4× SATA, 2× 4-pin periferi, 1× floppyKabler: Ikke-modulæreDimensioner: H × B × D: 8,7 × 15,0 × 14,0 cmFormål: PC...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.74g
EAN: 4710713239555
Varenr.: 2174522
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec Smart GPS-600A8 strømforsyning 600 W ATX - Sort
549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec Smart Series GPS-600A8 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec Smart Series GPS-600A8 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK359 kr359 krKøb
2Proshop DK397 kr436 krKøb
3Boligcenter DK529 kr529 krKøb
4Vivas DK549 kr628 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec Smart Series GPS-600A8 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec Smart Series GPS-600A8 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified i 172 dage. Laveste pris i perioden er 334 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 414 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 364 kr.

Den nuværende pris på 359 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Chieftec Smart Series GPS-600A8 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Chieftec Smart Series GPS-600A8 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus White certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026359 kr48 kr (12%)
29. maj 2026407 kr32 kr (9%)
28. maj 2026375 kr5 kr (1%)
27. maj 2026370 kr3 kr (1%)
26. maj 2026373 kr1 kr (0%)
24. maj 2026374 kr6 kr (2%)
22. maj 2026368 kr29 kr (9%)
20. maj 2026339 kr8 kr (2%)
17. maj 2026347 kr10 kr (3%)
16. maj 2026337 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret