Gå til hovedindhold

Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397

CenturionSanitetEAN: 5055660600447
Pris fra 215 krtil 279 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 64 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 174 kr 5. apr.

Sammenlign priser på Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 215 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Centurion Concept sikkerhedshjelm, blå
215 kr
Til butik
Centurion Concept sikkerhedshjelm, blå billede

Produktinformation

Let sikkerhedshjelm, velegnet til brug i længere tid. Udført i stærk ABS-plast, som tåler temperaturer ned til -40°C. 6-punktsophængt justerbar indsats med brede tekstilbånd (51-63 cm) og Dry-Tech svedbånd. Dette svedbånd har en unik absorbering på 4 gang...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Centurion
Kategori: Udstyr
Farve: blue
Størrelse: 51-63 cm
EAN: 5055660600447
Varenr.: 881830243
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ox-On Centurion Concept sikkerhedshjelm - blå
224 kr
Til butik
Ox-On Centurion Concept sikkerhedshjelm - blå billede

Produktinformation

Ox-On centurion concept er en let sikkerhedshjelm med lang skygge. Hjelmen er lavet i stærk ABS plast, som modstår temperaturer helt ned til -40Cº. 6-punktsophæng med nakkeskrue, brede tekstilbånd og Dry-Tech svedbånd, gør hjelmen nem at indstille samt be...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Centurion
Kategori: Sikkerhedsudstyr
Farve: blue
Størrelse: 51-63 cm
EAN: 5055660600447
Varenr.: 881830243
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397
240 kr
Til butik
Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397 billede

Produktinformation

Centurion Concept er en let sikkerhedshjelm med lang skygge udført i stærk ABS plast, som tåler temperaturer ned til -40 grader.6-punktsophængt justerbar indsats med brede tekstilbånd (51-63 cm) og Dry-Tech svedbånd. Dette svedbånd har en unik absorbering...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Produkter UG 2
EAN: 5055660600447
Varenr.: 2406694
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sikkerhedshjelm blå - Centurion Concept, ABS plast, 6-punktsophæng, EN 397
279 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK215 kr215 krKøb
2LavprisVærktøj224 kr224 krKøb
3Elvvs.dk240 kr240 krKøb
4CS MEGASTORE DK279 kr318 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397

PriceData har fulgt prisen på Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397 i 179 dage. Laveste pris i perioden er 174 kr (registreret d. 5. april 2026), højeste er 243 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 213 kr.

Den nuværende pris på 215 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Centurion Concept Sikkerhedshjelm blå i let ABS plast m/6 punkt ophæng. EN 397 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026215 kr9 kr (4%)
16. maj 2026224 kr9 kr (4%)
15. maj 2026215 kr9 kr (4%)
14. maj 2026224 kr9 kr (4%)
3. maj 2026215 kr9 kr (4%)
2. maj 2026224 kr9 kr (4%)
24. apr. 2026215 kr9 kr (4%)
23. apr. 2026224 kr9 kr (4%)
19. apr. 2026215 kr6 kr (3%)
10. apr. 2026209 kr35 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret