Gå til hovedindhold

Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm)

CeLaViRegnsætEAN: 5714625014780
Pris fra 215,97 krtil 359,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 143,98 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 215.97 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Basis regnsæt - 443 - 140
-40%215,97 kr
Før 359,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Basis regnsæt - 443 - 140 billede

Produktinformation

- Udetøj året rundt -  CeLaVi basis regnsæt i klare farver sikre at dit barn kan lege udenfor, selv når vejret er kedeligt. Regntøjet er i et slidstærkt materiale der klarer 5000 mm i vandsøjletryk, har tapede sømme og synlige reflekser. Sættet har en god pasform og justerbare stropper, der giver dit barn mulighed for at lege og bevæge sig Vandsøjletryk på 5000 mm og åndbarhed 3000 mvp Kraftige justerbare (og aftagelige) elastikker i buks Ingen indvendige sømme i ben Kvalitetsreflekser fra 3M Solide gummistropper i ben kan aftages Vind- og vandtætte sømme  Materiale: 68% polyester - 32% polyurethan Regnbuksen er med smæk i str. 70-100 og med taljebuks i str. 110-140...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: CeLaVi
Kategori: 5425
Størrelse: 140
EAN: 5714625014780
Varenr.: bac961ed-a772-4254-a911-b288a29c506c
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Basis regnsæt - 443 - 140
-40%215,97 kr
Før 359,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Basis regnsæt - 443 - 140 billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: CeLaVi
Kategori: Regntøj
Materiale: 100% Polyester
Størrelse: 140
EAN: 5714625014780
Varenr.: bac961ed-a772-4254-a911-b288a29c506c
Gå til MilkyWalk DK
TrustScore 5 ud af 54,8
Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm)
-30%251,97 kr
Før 359,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm) billede

Produktinformation

CeLaVi regnsæt i rød nuance er et praktisk sæt til regnfulde dage med regnjakke og regnbukser i et enkelt design. Sættet har en glat overflade med gummiagtig PU-belægning, refleksdetaljer og en almindelig pasform, der giver god bevægelsesfrihed under leg i vådt vejr. CeLaVi regnsæt i rød nuance med aftagelig hætte og refleks Regnjakken lukkes med både lynlås og trykknapper foran, og hætten kan tages af med trykknapper. Der er elastik ved håndled og ankler samt velcrolukning ved håndleddene, som gør det nemt at justere pasformen. Bukserne har elastiske fodstropper, som hjælper med at holde dem på plads. Refleksstriber på arm og ben øger synligheden i mørkere vejr. I størrelse 70-100 har bukserne smæk med justerbare seler, mens størrelser fra 110 har elastik i taljen. Vandtæt regntøj med PU-belægning og tapede sømme Regnsættet er fremstillet i polyester med polyurethan-belægning, som giver en vandtæt og vindtæt overflade. Vandsøjletrykket på 5000 mm gør sættet velegnet til regnvejr, og de tapede sømme hjælper med at holde vand ude ved samlingerne. Den glatte overflade gør det nemt at tørre snavs af efter brug. Praktiske funktioner og materialevalg 100% polyester med polyurethan-belægning Vandtæthed: 5000 mm Vind- og vandtæt regnsæt med tapede sømme Aftagelig hætte med trykknapper Lukning med lynlås og trykknapper foran Elastik ved håndled og ankler samt velcro ved håndled Elastiske fodstropper Refleksdetaljer på arm og ben Regnbukser med smæk og justerbare seler i str. 70-100 Regnbukser med elastik i taljen fra str. 110 Producentfarve: baked apple Produceret i Kina...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Celavi
Kategori: CeLaVi
Størrelse: Str. (140 cm)
Artikel nr.: 1145-443
EAN: 5714625014780
Varenr.: 5714625014780
Gå til Dansk - vi klæ´r familien på
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
CeLaVi Børne Regnsæt - Baked Apple - 140
300 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
CeLaVi Regntøj - PU - Baked Apple
359,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Pixizoo DK215,97 kr215,97 krKøb
2BabySam DK215,97 kr215,97 krKøb
3MilkyWalk DK251,97 kr300,97 krKøb
4Dansk - vi klæ´r familien på300 kr300 krKøb
5Kids-world.dk359,95 kr359,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm)

PriceData har fulgt prisen på Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 215,97 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 359,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 309 kr.

Den nuværende pris på 215,97 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 29% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Celavi Regnsæt Baked Apple Med Aftagelig Hætte - Str. (140 Cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026215,97 kr36 kr (14%)
25. maj 2026251,97 kr35,99 kr (12%)
17. maj 2026287,96 kr12,04 kr (4%)
14. maj 2026300 kr5,96 kr (2%)
13. maj 2026305,96 kr5,96 kr (2%)
29. apr. 2026300 kr59,95 kr (17%)
28. apr. 2026359,95 kr59,95 kr (20%)
27. apr. 2026300 kr12,04 kr (4%)
21. apr. 2026287,96 kr18 kr (7%)
17. apr. 2026269,96 kr30,04 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret