Gå til hovedindhold

Canto Maxi 2 væglampe messing Nordlux - Entré - Moderne - Metal - Med flere lyskilder

NordluxLamperEAN: 5701581483989
Pris fra 443 krtil 613 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 170 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 397 kr 3. maj

Sammenlign priser på Canto Maxi 2 væglampe messing Nordlux - Entré - Moderne - Metal - Med flere lyskilder og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 443 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Canto Maxi 2 udendørs væglampe, messing
443 kr
Til butik
Nordlux Canto Maxi 2 udendørs væglampe, messing billede

Produktinformation

Maksimal belysning i rustikt look Nordlux Canto Maxi 2 dobbelt udendørs væglampe i messing er en stilfuld og funktionel løsning til udendørs belysning. Med to justerbare lyskilder giver denne lampe mulighed for at skabe dobbelt så meget lys og tilføje en...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørslamper
Farve: brass
Størrelse: 170x87x100 mm
EAN: 5701581483989
Varenr.: 4243483985
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Canto Maxi 2 udendrs vglampe, GU10, messing - Nordlux
469 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Canto Maxi 2 udendørs væglampe, messing
469 kr
Til butik
Nordlux Canto Maxi 2 udendørs væglampe, messing billede

Produktinformation

"En skulpturel lysoplevelse til uderummet Canto Maxi 2 udendørs væglampe er den perfekte kombination af minimalistisk design og funktionalitet, designet af den danske designer Bønnelycke MDD. Denne væglampe er både dekorativ og skulpturel, og kan anv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørs væglamper
Farve: brass
Størrelse: 170x87x100 mm
EAN: 5701581483989
Varenr.: 4243483985
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Canto Maxi 2 udendørs væglampe, messing
479 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Canto Maxi Kubi 2 - Væglampe - Messing
499 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Canto Maxi 2 udendørs væglampe, messing
499 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Canto Maxi 2 væglampe messing Nordlux - Entré - Moderne - Metal - Med flere lyskilder
-29%526 kr
Før 740 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Canto Maxi 2 udendørs væglampe, messing
613 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canto Maxi 2 væglampe messing Nordlux - Entré - Moderne - Metal - Med flere lyskilder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canto Maxi 2 væglampe messing Nordlux - Entré - Moderne - Metal - Med flere lyskilder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl443 kr443 krKøb
2WATTOO.DK469 kr469 krKøb
3LampeGuru.dk469 kr469 krKøb
4BilligVVS DK479 kr479 krKøb
5Homeshop DK499 kr499 krKøb
6Greenline499 kr499 krKøb
7Lampemesteren DK526 kr526 krKøb
8Proshop DK613 kr652 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canto Maxi 2 væglampe messing Nordlux - Entré - Moderne - Metal - Med flere lyskilder

PriceData har fulgt prisen på Canto Maxi 2 væglampe messing Nordlux - Entré - Moderne - Metal - Med flere lyskilder i 182 dage. Laveste pris i perioden er 363 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 469 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 414 kr.

Den nuværende pris på 443 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Canto Maxi 2 væglampe messing Nordlux - Entré - Moderne - Metal - Med flere lyskilder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Canto Maxi 2 væglampe messing Nordlux - Entré - Moderne - Metal - Med flere lyskilder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026443 kr26 kr (6%)
30. maj 2026469 kr26 kr (6%)
12. maj 2026443 kr26 kr (6%)
11. maj 2026469 kr26 kr (6%)
4. maj 2026443 kr46 kr (12%)
3. maj 2026397 kr32 kr (7%)
2. maj 2026429 kr40 kr (9%)
3. apr. 2026469 kr40 kr (9%)
2. apr. 2026429 kr40 kr (9%)
18. mar. 2026469 kr30 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret