Gå til hovedindhold

Canon Tonerkassette magenta, 5.500 sider 5096C002 Modsvarer: N/A

CanonTonere og inkjetpatronerHøjtydende originalProfessionelt printEAN: 4549292196856

Canon 069H Magenta Toner leverer enestående udskriftskvalitet med levende magenta farver og præcise detaljer til professionelle dokumenter. Læs mere

Pris fra 1.071 krtil 2.271 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.200 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 968 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Canon Tonerkassette magenta, 5.500 sider 5096C002 Modsvarer: N/A og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1071 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon CRG 069H / 5096C002 High Magenta
1.071 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon 069H Magenta 5500 sider Toner 5096C002
1.099 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon 069H Magenta 5500 sider Toner 5096C002
1.299 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Canon Magenta Lasertoner (069H)
1.649 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Canon Tonerkassette magenta, 5.500 sider 5096C002 Modsvarer: N/A
2.109 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Toner Magenta 5.5k 069h – Mf752/mf754
2.119 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon Toner 5096C002 069H Magenta
-9%2.271 kr
Før 2.509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon Tonerkassette magenta, 5.500 sider 5096C002 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon Tonerkassette magenta, 5.500 sider 5096C002 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.071 kr1.071 krKøb
2CompuMail DK1.099 kr1.099 krKøb
3Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb
4Tonerland.dk1.649 kr1.649 krKøb
5InkClub DK2.109 kr2.109 krKøb
6Dustin DK2.119 kr2.205,25 krKøb
7Teknikproffset DK2.271 kr2.330 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Canon 069H Magenta Toner

Canon

Canon 069H Magenta Toner leverer enestående udskriftskvalitet med levende magenta farver og præcise detaljer til professionelle dokumenter.

• canon toner
• 069h
• magenta lasertoner
• canon original
• 5096c002
• lasertoner magenta
• canon 069
• Professionelt print
• Højtydende original

Beskrivelse

Canon 069H Magenta Toner (5096C002) er en højkvalitets original tonerpatron designet til Canon i-SENSYS printere. Denne højtydende tonerpatron producerer op til 5.500 sider med levende magenta farver og skarpe detaljer. Perfekt til både professionelle dokumenter og kreative projekter, sikrer toneren konsistente resultater med hver udskrift. Den er kompatibel med Canon i-SENSYS LBP673Cdw, LBP673dw, MF752Cdw og MF754Cdw printere. Med sin nemme installation og pålidelige ydeevne er Canon 069H Magenta Toner det ideelle valg for virksomheder og private, der kræver professionel printkvalitet og lang levetid.

Specifikationer

type:Højtydende lasertoner
farve:Magenta
original:Ja
kapacitet:5500 sider
teknologi:Laserprint
kompatibel_med:i-SENSYS LBP673Cdw, LBP673dw, MF752Cdw, MF754Cdw
overensstemmelse:RoHS 2011/65/EU, RoHS 2015/863/EU
producentens_varenummer:5096C002

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sider kan Canon 069H Magenta Toner udskrive?

Canon 069H Magenta Toner kan udskrive op til 5.500 sider ved 5% dækning, hvilket sikrer lang levetid og god værdi for pengene.

Hvilke printere er kompatible med Canon 069H?

Canon 069H er kompatibel med Canon i-SENSYS LBP673Cdw, LBP673dw, MF752Cdw og MF754Cdw printere.

Er Canon 069H en original toner?

Ja, Canon 069H (5096C002) er en original højtydende tonerpatron produceret af Canon, hvilket garanterer optimal kompatibilitet og kvalitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon Tonerkassette magenta, 5.500 sider 5096C002 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Canon Tonerkassette magenta, 5.500 sider 5096C002 Modsvarer: N/A i 179 dage. Laveste pris i perioden er 951 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 1.090 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.000 kr.

Den nuværende pris på 1.071 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Canon Tonerkassette magenta, 5.500 sider 5096C002 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Canon Tonerkassette magenta, 5.500 sider 5096C002 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20261.071 kr19 kr (2%)
13. maj 20261.090 kr19 kr (2%)
12. maj 20261.071 kr19 kr (2%)
8. maj 20261.090 kr36 kr (3%)
30. apr. 20261.054 kr9 kr (1%)
28. apr. 20261.045 kr9 kr (1%)
27. apr. 20261.054 kr9 kr (1%)
24. apr. 20261.045 kr7 kr (1%)
23. apr. 20261.052 kr52 kr (5%)
22. apr. 20261.000 kr39 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret