Gå til hovedindhold

Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010

CanonTonere og inkjetpatroner8 farver inkluderetProfessionel fotograferingEAN: 4960999974194

Canon CLI-42 Multi Pack med 8 originale blækpatroner i alle farver til PIXMA PRO 100. Høj kvalitet og pålidelighed med op til 900 siders print. Læs mere

Pris fra 754 krtil 1.399,34 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 645,34 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 750 kr 19. maj

Sammenlign priser på Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 754 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon CLI-42 / 6384B010 Multipack
754 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010
807 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Canon CLI-42 Multi Pakke Original
813 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatroner Canon CLI-42 multipak - BK/GY/LGY/C/M/Y/PC/PM (8 stk)
-7%939 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatroner Canon CLI-42 multipak - BK/GY/LGY/C/M/Y/PC/PM (8 stk)
-7%959 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010
959 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon Blæk Multipak 6384B010 CLI-42 BK/GY/LGY/C/M/Y/PC/PM
-25%986 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Blæk Multipak Cli-42 (8-colors)
-0%1.056 kr
Før 1.056,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Canon Blæk Cli-42 Multi Pack 8 stk
1.180,94 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Canon Blækpatron MultiPack Bk,C,M,Y,LC,LM, GY,LGY, I 6384B010 Modsvarer: N/A
-3%1.234 kr
Før 1.272 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Blækpatron Canon CLI-42 multi pack
1.399,34 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK754 kr793 krKøb
2CompuMail DK807 kr807 krKøb
3Tonerland.dk813 kr813 krKøb
4Boligcenter DK939 kr939 krKøb
5Vivas DK959 kr1.038 krKøb
6Ultrashop959 kr959 krKøb
7Teknikproffset DK986 kr1.035 krKøb
8Dustin DK1.056 kr1.142,25 krKøb
9Hertels Boresko1.180,94 kr1.180,94 krKøb
10InkClub DK1.234 kr1.234 krKøb
11RedOffice Konpap1.399,34 kr1.399,34 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Canon CLI-42 Multi Pack

Canon

Canon CLI-42 Multi Pack med 8 originale blækpatroner i alle farver til PIXMA PRO 100. Høj kvalitet og pålidelighed med op til 900 siders print.

• blækpatroner
• printer blæk
• canon blæk
• cli-42
• pixma patroner
• original patroner
• Professionel fotografering
• 8 farver inkluderet

Beskrivelse

Canon CLI-42 Multi Pack er et komplet sæt originale blækpatroner designet specifikt til Canon PIXMA PRO 100 printere. Pakken indeholder 8 separate patroner med alle nødvendige farver: sort, grå, lysegrå, cyan, lyse cyan, magenta, lyse magenta og gul. Hver patron indeholder 13 ml præmium blæk og leverer exceptionel udskriftskvalitet med skarpe detaljer og levende farver. Den sorte patron giver op til 900 siders udskrift, mens hver farvpatron leverer op til 835 sider ved standard dækning. Perfekt til professionelle fotografer og grafiske designere der kræver høj kvalitet og farvepræcision i deres udskrifter. Med originale Canon patroner sikrer du optimal kompatibilitet og beskytter din printers garanti.

Specifikationer

type:Original blækpatroner
farver:Sort, grå, lysegrå, cyan, lyse cyan, magenta, lyse magenta, gul
indhold:8 x 13 ml
teknologi:Dye-baseret blæk
produktnummer:6384B010
antal_patroner:8 stk
sideudbytte_sort:900 sider
sideudbytte_farve:835 sider pr. farve
kompatible_printere:Canon PIXMA PRO 100

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke printere passer CLI-42 patroner til?

Canon CLI-42 patroner passer til Canon PIXMA PRO 100 printer og er designet specifikt til denne model.

Hvor mange sider kan jeg printe med hele pakken?

Med den sorte patron kan du printe op til 900 sider, mens hver farvpatron giver op til 835 sider ved 5% dækning.

Hvad er forskellen på original og kompatible patroner?

Originale Canon patroner garanterer optimal kvalitet og kompatibilitet, mens kompatible kan være billigere men med risiko for kvalitetsforskelle.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010

PriceData har fulgt prisen på Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010 i 163 dage. Laveste pris i perioden er 750 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 794 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 771 kr.

Den nuværende pris på 754 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Canon CLI 42 Multipack Grå Gul Cyan Magenta Lysegrå Fotocyan Fotomagenta Blækbeholder 6384B010 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026754 kr4 kr (1%)
19. maj 2026750 kr4 kr (1%)
15. maj 2026754 kr12 kr (2%)
12. maj 2026766 kr4 kr (1%)
11. maj 2026770 kr4 kr (1%)
10. maj 2026766 kr4 kr (1%)
9. maj 2026770 kr15 kr (2%)
7. maj 2026755 kr11 kr (1%)
1. maj 2026766 kr5 kr (1%)
30. apr. 2026771 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret