Gå til hovedindhold

Canon Canon 551XL Blækpatron grå CLI-551GYXL Modsvarer: N/A

CanonTonere og inkjetpatronerChromaLife100+ teknologiProfessionelle gråtoneudskrifterEAN: 4960999904542

Canon CLI-551GY XL grå blækpatron med 275 sider kapacitet. Pigmentbaseret blæk med ChromaLife100+ teknologi til skarpe udskrifter. Kompatibel med PIXMA printere. Læs mere

Pris fra 49 krtil 194,1 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 145,1 kr (75% besparelse)

Sammenlign priser på Canon Canon 551XL Blækpatron grå CLI-551GYXL Modsvarer: N/A og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 49 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Canon CLI 551XL Grå Blækpatron Kompatibel
49 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon CLI-551XL / 6447B001 High Grey - Blækpatron Grå
110 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon CLI 551GY XL Grå 275 sider Blækbeholder 6447B001
135 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Canon CLI-551GY XL Blækpatron Grå
149 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatron Canon CLI-551GY XL grå - 275 sider
159 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon Blæk 6447B001 CLI-551XL Grå
-22%163 kr
Før 209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon CLI 551GY XL Grå 275 sider Blækbeholder 6447B001
179 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatron Canon CLI-551GY XL grå - 275 sider
179 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Canon Canon 551XL Blækpatron grå CLI-551GYXL Modsvarer: N/A
189 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Blækpatron Canon grå CLI-551 XL
-10%192,13 kr
Før 213,46 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Canon Blæk Cli-551xl GY Grey
194,1 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon Canon 551XL Blækpatron grå CLI-551GYXL Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon Canon 551XL Blækpatron grå CLI-551GYXL Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Tonerland.dk49 kr49 krKøb
2Proshop DK110 kr149 krKøb
3CompuMail DK135 kr135 krKøb
4Av-Cables DK149 kr149 krKøb
5Boligcenter DK159 kr159 krKøb
6Teknikproffset DK163 kr212 krKøb
7Ultrashop179 kr179 krKøb
8Vivas DK179 kr248 krKøb
9InkClub DK189 kr189 krKøb
10RedOffice Konpap192,13 kr192,13 krKøb
11Hertels Boresko194,1 kr194,1 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Canon CLI-551GY XL Grå Blækpatron

Canon

Canon CLI-551GY XL grå blækpatron med 275 sider kapacitet. Pigmentbaseret blæk med ChromaLife100+ teknologi til skarpe udskrifter. Kompatibel med PIXMA printere.

• Professionelle gråtoneudskrifter
• ChromaLife100+ teknologi

Beskrivelse

Canon CLI-551GY XL er en højtydende grå blækpatron designet til professionelle udskrifter med imponerende kvalitet. Med pigmentbaseret blæk og ChromaLife100+ teknologi leverer den skarpe gråtoner og nuancerede detaljer til både fotos og dokumenter. Patronen har en kapacitet på op til 275 sider, hvilket sikrer færre udskiftninger og stabil produktivitet. Den originale Canon blæk beskytter din printer og garanterer optimal ydeevne med ensartede resultater side efter side. Perfekt til hjemmekontor, skoleopgaver og fotoprojekter der kræver professionelle gråtoner.

Specifikationer

Farve:Grå
Blæktype:Pigmentbaseret
Kapacitet:275 sider (ISO/IEC 24711/29102)
Teknologi:ChromaLife100+
Patrontype:XL højtydende
Modelnummer:6447B001
Forbrugsmaterialetype:Blækbeholder

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange sider kan CLI-551GY XL patronen printe?

Op til 275 sider efter ISO/IEC 24711/29102 standarden.

Hvilke Canon PIXMA printere er kompatible med denne patron?

Kompatibel med Canon PIXMA iP8750, iX6850, MG5655, MG6350, MG6450, MG7150 og MG7550.

Hvad er forskellen mellem XL og standardpatroner?

XL patroner har højere kapacitet (275 vs. standard), hvilket giver lavere pris pr. side og færre udskiftninger.

Er dette original Canon blæk eller kompatibel?

Dette er original Canon blæk med fuld fabriksgaranti og ChromaLife100+ teknologi for optimal kvalitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon Canon 551XL Blækpatron grå CLI-551GYXL Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Canon Canon 551XL Blækpatron grå CLI-551GYXL Modsvarer: N/A i 176 dage. Laveste pris i perioden er 49 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 131 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 86 kr.

Den nuværende pris på 49 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Canon Canon 551XL Blækpatron grå CLI-551GYXL Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Canon Canon 551XL Blækpatron grå CLI-551GYXL Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. feb. 202649 kr82 kr (63%)
6. feb. 2026131 kr82 kr (167%)
23. dec. 202549 kr70 kr (59%)
22. dec. 2025119 kr70 kr (143%)
10. dec. 202549 kr70 kr (59%)
9. dec. 2025119 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret