Gå til hovedindhold

Canon 716 Black - Sort - original - tonerpatron - for i-SENSYS LBP5050, LBP5050N, MF8030CN, MF8040Cn, MF8050CN, MF8080Cw

CanonTonere og inkjetpatronerOriginal Canon kvalitetKontor og hjemmekontorEAN: 4960999610955

Canon 716 Sort Lasertoner med 2.300 siders kapacitet. Original kvalitet til skarpe udskrifter i Canon i-SENSYS LBP5050 og MF8030-8080 serien. Læs mere

Pris fra 432 krtil 790,81 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 358,81 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 381 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Canon 716 Black - Sort - original - tonerpatron - for i-SENSYS LBP5050, LBP5050N, MF8030CN, MF8040Cn, MF8050CN, MF8080Cw og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 432 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon 716 Black - Sort - original - tonerpatron - for i-SENSYS LBP5050, LBP5050N, MF8030CN, MF8040Cn, MF8050CN, MF8080Cw
432 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon 716 Black Sort 2300 sider Toner 1980B002
433 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon CRG 716 / 1980B002 Black
450 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon Toner 1980B002 716 Sort
-33%488 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toner til printer - Canon 716 Black, sort, 2.300 sider
-4%489 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toner til printer - Canon 716 Black, sort, 2.300 sider
-4%509 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon 716 Black Sort 2300 sider Toner 1980B002
519 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Canon 716BK Sort Toner 1980B002 Original
534 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Tonerpatron Canon 716BK sort
656,39 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Canon Canon 716BK Tonerkassette sort 1980B002 Modsvarer: N/A
675 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Toner Sort 2,3k Type 716 - 5050
744 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Canon Toner 716 Sort, 2300 Sider
790,81 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon 716 Black - Sort - original - tonerpatron - for i-SENSYS LBP5050, LBP5050N, MF8030CN, MF8040Cn, MF8050CN, MF8080Cw koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon 716 Black - Sort - original - tonerpatron - for i-SENSYS LBP5050, LBP5050N, MF8030CN, MF8040Cn, MF8050CN, MF8080Cw koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK432 kr471 krKøb
2CompuMail DK433 kr433 krKøb
3Proshop DK450 kr489 krKøb
4Teknikproffset DK488 kr537 krKøb
5Boligcenter DK489 kr489 krKøb
6Vivas DK509 kr578 krKøb
7Ultrashop519 kr519 krKøb
8Tonerland.dk534 kr534 krKøb
9RedOffice Konpap656,39 kr656,39 krKøb
10InkClub DK675 kr675 krKøb
11Dustin DK744 kr830,25 krKøb
12Hertels Boresko790,81 kr790,81 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Canon 716 Sort Lasertoner

Canon

Canon 716 Sort Lasertoner med 2.300 siders kapacitet. Original kvalitet til skarpe udskrifter i Canon i-SENSYS LBP5050 og MF8030-8080 serien.

• lasertoner
• canon toner
• sort toner
• original toner
• 716 toner
• 1980B002
• printerpatron
• tonerpatron
• Kontor og hjemmekontor
• Original Canon kvalitet

Beskrivelse

Canon 716 Sort Lasertoner (1980B002) er en original Canon tonerpatron designet til professionelle udskrifter. Med en kapacitet på 2.300 sider ved 5% dækning leverer den skarpe, klare tekstudskrifter til daglig brug. Toneren er kompatibel med Canon i-SENSYS printere som LBP5050, MF8030Cn, MF8040Cn, MF8050Cn og MF8080Cw. Original Canon kvalitet sikrer optimal ydeevne og pålidelighed, hvilket minimerer risikoen for fejludskrifter og forlænger printerens levetid. Perfekt til kontor og hjemmekontor hvor høj kvalitet og konsistente resultater er vigtige. Med original Canon forbrugsstoffer får du den bedste kompatibilitet og sikrer at garantien bevares.

Specifikationer

type:Original lasertoner
farve:Sort
kapacitet:2.300 sider ved 5% dækning
producent:Canon
tonertype:Lasertoner
varenummer:1980B002
kompatibilitet:Canon i-SENSYS LBP5050, MF8030Cn, MF8040Cn, MF8050Cn, MF8080Cw

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke printere passer denne toner til?

Canon 716 toneren passer til Canon i-SENSYS LBP5050, LBP5050n, MF8030Cn, MF8040Cn, MF8050Cn og MF8080Cw printere.

Hvor mange sider kan jeg printe med denne toner?

Med Canon 716 sort toner kan du printe op til 2.300 sider ved 5% sidedækning, hvilket er standardmålingen for lasertonere.

Er det vigtigt at bruge original Canon toner?

Ja, original Canon toner sikrer bedste kompatibilitet, optimal ydeevne og bevarer din printers garanti. Den minimerer også risikoen for fejludskrifter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon 716 Black - Sort - original - tonerpatron - for i-SENSYS LBP5050, LBP5050N, MF8030CN, MF8040Cn, MF8050CN, MF8080Cw

PriceData har fulgt prisen på Canon 716 Black - Sort - original - tonerpatron - for i-SENSYS LBP5050, LBP5050N, MF8030CN, MF8040Cn, MF8050CN, MF8080Cw i 166 dage. Laveste pris i perioden er 379,91 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 452 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 410 kr.

Den nuværende pris på 432 kr er 5% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Canon 716 Black - Sort - original - tonerpatron - for i-SENSYS LBP5050, LBP5050N, MF8030CN, MF8040Cn, MF8050CN, MF8080Cw. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Canon 716 Black - Sort - original - tonerpatron - for i-SENSYS LBP5050, LBP5050N, MF8030CN, MF8040Cn, MF8050CN, MF8080Cw de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026432 kr4 kr (1%)
16. maj 2026428 kr3 kr (1%)
15. maj 2026425 kr2 kr (0%)
13. maj 2026427 kr4 kr (1%)
7. maj 2026431 kr5 kr (1%)
5. maj 2026436 kr14 kr (3%)
30. apr. 2026450 kr2 kr (0%)
27. apr. 2026452 kr71 kr (19%)
22. apr. 2026381 kr2 kr (1%)
21. apr. 2026383 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret