Gå til hovedindhold

Canon Canon 716M Tonerkassette Magenta 1978B002 Modsvarer: N/A

CanonTonere og inkjetpatronerOriginal kvalitetKontorbrug og dokumentudskrivningEAN: 4960999610894

Canon 716M original magenta lasertoner til 1500 sider. Perfekt udskriftskvalitet og lang holdbarhed fra Canon til dine forretningsbehov. Læs mere

Pris fra 373 krtil 826,13 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 453,13 kr (55% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Canon Canon 716M Tonerkassette Magenta 1978B002 Modsvarer: N/A og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 373 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon CRG 716 / 1978B002 Magenta
373 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon 716 Magenta Magenta 1500 sider Toner 1978B002
408 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Canon 716M Magenta Toner 1978B002 Original
435 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon Toner 1978B002 716 Magenta
-27%436 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon 716 Magenta Magenta 1500 sider Toner 1978B002
489 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tonerpatron Canon 716 - Magenta, original
-6%509 kr
Før 539 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tonerpatron Canon 716 - Magenta, original
-5%529 kr
Før 559 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Canon Canon 716M Tonerkassette Magenta 1978B002 Modsvarer: N/A
629 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Canon Toner 716 Magenta, 1500 Sider
733,66 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Toner Magenta 1.5k Type 716 - 5050
-0%806 kr
Før 806,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Tonerpatron Canon 716M Magenta
826,13 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon Canon 716M Tonerkassette Magenta 1978B002 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon Canon 716M Tonerkassette Magenta 1978B002 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK373 kr412 krKøb
2CompuMail DK408 kr408 krKøb
3Tonerland.dk435 kr435 krKøb
4Teknikproffset DK436 kr485 krKøb
5Ultrashop489 kr489 krKøb
6Boligcenter DK509 kr509 krKøb
7Vivas DK529 kr608 krKøb
8InkClub DK629 kr629 krKøb
9Hertels Boresko733,66 kr733,66 krKøb
10Dustin DK806 kr892,25 krKøb
11RedOffice Konpap826,13 kr826,13 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Canon 716M Magenta Lasertoner

Canon

Canon 716M original magenta lasertoner til 1500 sider. Perfekt udskriftskvalitet og lang holdbarhed fra Canon til dine forretningsbehov.

• canon toner
• 716m
• magenta toner
• lasertoner
• printerpatron
• 1978b002
• Kontorbrug og dokumentudskrivning
• Original kvalitet

Beskrivelse

Canon 716M er en original magenta laserpatron fremstillet af Canon til professionel udskrivning. Med kapacitet til 1500 sider ved 5% dækning får du pålidelig og høj udskriftskvalitet gennem hele patronens levetid. Den originale lasertoner sikrer gnidningsfri udskrivning og optimal kompatibilitet med din Canon printer. Perfekt til kontorbrug hvor du har behov for skarpe, farveægte magenta udskrifter til præsentationer, rapporter og markedsføringsmateriale.

Specifikationer

type:Lasertoner
farve:Magenta
dækning:5% dækning
modelnummer:1978B002
fremstilling:Original Canon
sidekapacitet:1500 sider
kompatibilitet:Canon CRG-716, CRG-316, CRG-116

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sider kan jeg udskrive med denne toner?

Canon 716M magenta lasertoner kan udskrive op til 1500 sider beregnet ved 5% dækning af siden.

Er det en original Canon toner?

Ja, det er en 100% original Canon lasertoner med modelnummer 1978B002, fremstillet af Canon.

Hvilke printere er den kompatibel med?

Toneren er kompatibel med Canon printere der bruger CRG-716, CRG-316 eller CRG-116 patroner.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon Canon 716M Tonerkassette Magenta 1978B002 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Canon Canon 716M Tonerkassette Magenta 1978B002 Modsvarer: N/A i 165 dage. Laveste pris i perioden er 373 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 389 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 384 kr.

Den nuværende pris på 373 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Canon Canon 716M Tonerkassette Magenta 1978B002 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Canon Canon 716M Tonerkassette Magenta 1978B002 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026373 kr1 kr (0%)
6. maj 2026374 kr14 kr (4%)
5. maj 2026388 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026389 kr1 kr (0%)
4. mar. 2026388 kr1 kr (0%)
7. feb. 2026389 kr1 kr (0%)
21. dec. 2025388 kr8 kr (2%)
20. dec. 2025380 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret